Baydemir, Almanya'nın Hamburg kentinde bir etkinlikte konuştu

Almanya'nın Hamburg eyaletinde 23 Şubat'ta gerçekleştirilecek parlamento seçimleri öncesi HDP Şanlıurfa eski Milletvekili Osman Baydemir, HDP eski Muş Milletvekili ve Grup Başkanvekili Ahmet Yıldırım, Cizre eski Belediye Başkanı Leyla İmret ve Sol Parti'den milletvekili adayı Cansu Özdemir'i desteklemek üzere Hamburg Cemevi'nde biraraya geldi.

Gözden kaçırmayın

Hizbullahçı müdür ve öğretmen Meclis gündeminde Hizbullahçı müdür ve öğretmen Meclis gündeminde

Burada konuşan Baydemir "Gelin canlar bir olalım. Selahattin Demirtaşlara, Gültenlere, Figenlere ve zindanda direnenenlere selam olsun. Yezid yezid olmakta ne kadar kararlıysa, inat ediyorsa biz de Hasan, Hüseyin olmak için inat edeceğiz"dedi.

Haksızlıklara karşı birlik olunması gerektiğini söyleyen Baydemir konuşmasına şöyle devam etti:

"Bir inancın mensuplarına akıl vermek haddime değil, ancak bu ortamdan feyz alırım. Anadolu'dan Mezopotamya'ya kadar halkların inançları yüz yıldan beri yok edilmeye çalışılıyor. Aslında Kerbela hiç durmadı. Dersim'de, Madımak'ta, Koçgiri'de, Cizre'de bodrumlarda Kerbela devam etti. Nedeni de bir olamadığımız içindir. Bizim birbirimizden hiçbir farkımız yok. Pir Sultanlar, Hacı Bektaşlar, Seyid Rızalar bu uğurda bedel ödedi. Tahribatları kapatmak için sadece söz değil, icraat da gerekiyor. Yezid'e inat hep gülümseyelim. Yüreğimizdeki buluşmayı hiç eksik etmeyelim. Sürgünde yaşayan insanlar olarak yaşadığımız coğrafya ile köprü olma vazifesini sürdürmek bizim biraraya gelmemizin de bir nedenidir. "

'GÜN GELECEK ÖZGÜR KOŞULLARDA KUCAKLAŞACAĞIZ'

Süheyla Kaplan'ın Artı gerçek'te yer alan haberine göre Baydemir ayrıca 'Özgürlük ve kardeşlik için kendini adayan Demirtaş'a buradan binlerce selam olsun. Gün gelecek onları özgür koşullarda kucaklayacağız. Onlar özgür oluncaya kadar da kendimizi özgür hissetmeyeceğiz' dedi.