Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında Optimar'ın son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı. 

Arguvan Belediye Başkanı Kızıldaş: Arama kurtarma ekipleri yetersiz Arguvan Belediye Başkanı Kızıldaş: Arama kurtarma ekipleri yetersiz

Selvi'nin aktardığına göre;  2502 kişi ile 5-14 Aralık tarihleri arasında yaptığı kasım ayı anketinde Kılıçdaroğlu, muhalefetin cumhurbaşkanı adayı olarak ilk sıraya yükseldi.

Optimar’ın, “Bu yaz cumhurbaşkanlığı seçimi olsa oyunuzu hangi isme verirsiniz?” sorusuna ankete katılanların yüzde 43.7’si Erdoğan yanıtını verdi. İlk kez ikinci sıraya yükselen Kılıçdaroğlu’na destek ise yüzde 12.4 çıktı. Kılıçdaroğlu’nu 10.1’le Mansur Yavaş takip ederken, Ekrem İmamoğlu yüzde 9’la dördüncü sırada geldi. Selahattin Demirtaş diyenlerin oranı yüzde 6.8 çıkarken Meral Akşener’e olan destek yüzde 6.0 olarak ölçüldü. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ise yüzde 2.9’la yedinci sırada geldi.

Partilerin oy oranlarına bakıldığında ise AKP yüzde 39.2’yle ilk sırada gelirken, onu yüzde 23.9’la CHP takip ediyor. İYİ Parti yüzde 10.9 oy oranı ile üçüncü sırada gelirken, HDP yüzde 10.7’yle dördüncü sırada. MHP’nin oy oranı ise yüzde 8.6 çıkıyor.