Çevrimiçi psikolog terapisinin hem danışanlar hem de terapistler için birçok faydası vardır. Bu terapi şekli bilgisayar, tablet veya akıllı telefon aracılığıyla gerçekleştirilir. Bu yöntem, ruh sağlığı sorunu olan kişilerin diledikleri zaman ve mekanda psikolojik destek almalarını sağlar. İnsanlar kliniklerine gitmeden çevrimiçi psikolog hizmetlerine erişebilirler. Ayrıca, çevrimiçi psikologlar, danışanlarını etkili bir şekilde tedavi etmek için tıp doktorları da dahil olmak üzere diğer ruh sağlığı uzmanlarıyla iş birliği içinde çalışabilirler.

Online psikolog hizmetleri son günlerde oldukça fazla gündeme gelen ve tercih edilen hizmetler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Kişiler bu hizmetlerden yararlanarak kaliteli bir hizmet deneyimine kavuşmanın ayrıcalıklarını yaşıyorlar. Böylelikle avantajlı bir hizmet olanağına sahip olmanın deneyimine erişerek kişiler evlerinde, ofislerinde bulundukları ortamlarda ev alma olanağından yararlanıyor. Online terapi hizmetleri günümüzün en çok tercih edilen ve cazip fiyatlı ekonomik hizmetleri olarak biliniyor. Kişiler diledikleri yerlerde online terapi hizmetlerinden yararlanarak hızlı ve kurumsal bir hizmet olanağından faydalanma ayrıcalıklarına sahip olmanın deneyimlerine erişme fırsatına sahip oluyorlar.

Online Psikolog- Online Terapi App Hizmetleri Nedir?

Çevrimiçi psikologlar çevrimiçi psikolojik hizmetler sunar. Çoğu çevrimiçi psikolog özel olarak çalışır ancak üniversiteler veya askeri kurumlar gibi kamuya açık ortamlarda çalışabilir. Bazı klinikler çocukları tedavi etmeye odaklanır. Diğerleri sadece yetişkinleri tedavi eder. Çevrimiçi psikologların farklı eğitim geçmişleri vardır; bazılarının psikoloji bölümü vardır ve diğerlerinin tıp veya teknoloji gibi diğer alanlarda uzmanlık eğitimi vardır. Çoğu çevrimiçi psikolog, psikoloji uygulamak için ilgili hükümetlere lisanslıdır ve kayıtlıdır. 

Online Psikolog- Online Terapi App Hizmetleri Nasıl Gerçekleşiyor?

Çevrimiçi psikologlar, tıp doktorları, fizyoterapistler veya mesleki terapistler dahil olmak üzere diğer ruh sağlığı uzmanlarıyla iş birliği içinde çalışabilir. Ayrıca kanser veya ağrı sendromları gibi fiziksel rahatsızlıkları olan hastaları tedavi etmek için psikiyatristler veya diğer tıp doktorlarıyla iş birliği yaparlar.

Belirli zihinsel sağlık koşulları teşhisi konan kişiler, uygun eğitim ve deneyim olmadan çevrimiçi bir psikoloğa danışırken endişe duyabilirler. Çevrimiçi psikologların tedavi planlarını başlatmadan önce her müşterinin psikolojik ihtiyaçlarını değerlendirmesi önemlidir.

Çevrimiçi psikolog terapi hizmetleri, zihinsel sağlık sorunlarıyla ilgili yardım almak isteyen herkes için seyahat etmeden faydalıdır. Akıl sağlığı sorunlarını tedavi etmek için teknolojinin kullanımı, internetin hastaların psikologlarla bağlantı kurmasını daha kolay ve daha ucuz hale getirmesi nedeniyle son yıllarda daha popüler hale geldi. Ek olarak, bu terapi şekli genellikle geleneksel yöntemlerden daha etkilidir. Çevrimiçi psikolog hizmetleri, zihinsel sağlık sorunları olan herkes için faydalı olabilir.

Online Psikolog- Online Terapi App Ne İşe Yarıyor?

Çevrimiçi psikolog hizmetleri, bir psikoloğa şahsen gitmek konusunda kendini rahat hissetmeyen kişiler için iyi bir seçenektir. Birçok psikolog, bu tür terapiyi bilgisayar veya mobil uygulama aracılığıyla sunar, böylece hastaların bir kliniğe gitmesi gerekmez. Bu, zamandan ve paradan tasarruf sağlar ve çevrimiçi psikoloji hizmetlerini sınırlı kaynaklara sahip olanlar için ideal hale getirir.

Ayrıca kişisel bilgilerini terapistleriyle paylaşmak istemeyen kişiler için de faydalıdır. Çoğu çevrimiçi psikolog, hastaların terapistleriyle yüz yüze görüşmeden etkileşim kurmasına olanak tanıyan görüntülü sohbet veya e-posta yoluyla uzaktan oturumlar sunar.

İzmir kaynak makineleri tamiri ve servisi hizmeti veren Yılmaz Torç İzmir kaynak makineleri tamiri ve servisi hizmeti veren Yılmaz Torç

Online Psikolog- Online Terapi App Hizmetlerinin Avantajları Nelerdir?

Çevrimiçi psikolog görmenin bir başka avantajı da anında sonuç alma potansiyelidir. Randevuları beklemeye gerek olmadığı için, bazı hastalar sadece bir seanstan sonra önemli bir iyileşme görüyor. Ek olarak, bazı çevrimiçi psikologlar, CBT ve ilaç destekli terapi gibi özel yöntemler kullanarak anksiyete, bağımlılık veya depresyon gibi belirli zihinsel sağlık sorunlarını tedavi etmede uzmandır.

Bu, hastaların benzersiz ihtiyaçlarına ve koşullarına göre özelleştirilmiş tedavi almalarını sağlar. Ayrıca, yalnızca semptomları geçici olarak bastırmak yerine, sorunlarının temel nedenini ele alarak sorunlarının daha hızlı üstesinden gelmelerine yardımcı olur.

Çevrimiçi psikolojinin ana dezavantajı, uygun bir psikolog bulmanın ve sizin için işe yarayan seanslar planlamanın zor olabilmesidir. Pek çok insan, bir yabancıyla metin mesajları veya telefon üzerinden konuşmak yerine güvenebilecekleri biriyle yüz yüze iletişim kurmayı tercih eder. Diğerleri, terapisti ilk önce şahsen görmeden e-posta veya görüntülü sohbet yoluyla hassas bilgileri paylaşmaktan çekinmezler.