Adana'nın Aladağ ilçesindeki kız öğrenci yurdundaki yangında 11 öğrenci, 1 bakıcı hayatını kaybetti. 22 öğrenci ise yaralandı.
 
Bugün akşam saatlerinde Aladağ İlçesi Sinanpaşa mahallesinde bulunan ve çevre köylerde oturan ailelerin orta okul ve lise dengi okullarda öğrenim gören kız çocuklarının kaldığı yurtta yangın çıktı.
 
Henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın kısa sürede büyüdü. Alevler bir anda binayı sararken içeride bulunan öğrenciler korku içerisinde camlardan atlayarak canlarını kurtardı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ve Orman İşletme Müdürlüğü ve ambulanslar sevk edildi.
 
11 ÖĞRENCİ VE 1 GÖREVLİ HAYATINI KAYBETTİ
 
Aladağ'daki 31 kız öğrencinin kaldığı yurtta çıkan yangında, 22 çocuğun yaralandığı öğrenildi. Yaralanan ve dumandan etkilenen çocuklar, merkez ilçelerden de sevk edilen çok sayıda ambulanslarla Adana'daki çeşitli hastanelere sevk edildi.

YURTTA 34 KİŞİ KALIYORDU

Yurtta 34 kişinin kaldığını belirten Adana Valisi, "12 kişi hayatını kaybetti. Yangının elektrik kontağından çıktığı anlaşılıyor" açıklamasında bulundu.

Demirtaş, yaralıların hastaneye kaldırıldığını belirterek, "Yaralılardan durumu ağır olan herhangi kimse yok. Yaralıların bazıları pencereden atlamışlar" ifadesini kullandı.