Çorlu’daki tren kazasında ölen 9 yaşındaki Oğuz Arda Sel’in annesi Mısra Öz Sel ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ ve ‘kamu görevlilerine hakaret’ suçlamalarıyla hakkında yürütülen soruşturma kapsamında Çorlu Adliyesi’ne giderek ifade verdi.

Oğuz Arda’nın doğum gününde Çorlu Adliyesi’ne ifade veren anne Mısra Öz Sel, adliye çıkışında şunları söyledi:

“Bugün yaşasaydı 11 yaşında olacak olan canım oğlum Oğuz Arda’yı sevgi ve saygıyla anarak başlamak istiyorum. Onu çok özlüyorum. Adalet Sarayı’nın önünde onun adaletini ve 25 kişinin adaletini sağlamak için bulunuyorum. Hakkımda açılan iki soruşturmaya karşılık olarak savcılıkta ifademi verdim. İfadede tüm tweetlerin bana ait olduğunu, söylediklerimin cumhurbaşkanına hakaretle ilgili olan kısmın hiçbir şekilde cumhurbaşkanıyla alakalı olmadığını, cumhurbaşkanına ve bakan olan herkese sayın diye ifade ettiğimi, iki tweet arasındaki ayrımı nasıl yapamadıklarını kendilerine sorarak ifade verdim.”

‘SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM’

Çorlu davasına ilişkin mahkemenin olduğu gün yaptığı “Heyet üç maymunu oynuyor” açıklaması yaptığını hatırlatan Sel, “Üç maymunu oynamanın mecazi olarak kullanıldığını, deyim olduğunu, ne yazık ki ayırt edemeyerek beni buraya çağırdıklarını, mahkeme heyetinin bu güne kadar sunmuş olduğumuz tüm delilleri bize yapılanları anlattım. Sözlerimin arkasındayım ve hiçbir hakaret yoktur. Hakaret bize yapılmıştır. Kaybettiğimiz canlara sahip çıkmak için sözümüzü sakınmayacağız” dedi.