Suç örgütü lideri Sedat Peker, bugün (24 Mayıs 2020) sabah saatlerinde Youtube üzerinden yayınlandığı son videosunda AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım'ın Venezuela'ye uyuşturucu rotası belirlemek için gittiğini iddia etmişti. 

Bunun üzerine Binali Yıldırım, basın mensuplarına bir açıklama yaptı ve iddiaları reddetti.

Peker'in çamur at izi kalsın anlayışıyla hareket ettiğini dile getiren Yıldırım, oğlunun Venezuela'ya gittiğini doğruladı. Ancak Yıldırım, bu seyahatin ülkedeki koronavirüs mağdurlarına yardım amaçlı olduğunu belirtti. 

Yıldırım'ın kullandığı "Oğlum Venezuela'ya gitmiştir ve beraberinde koronavirüs ile mücadele amacıyla orada ihtiyaç sahiplerine test kiti, maske gibi bir takım malzemeler götürüp dağıtmıştır" sözleri sosyal medyada kısa sürede gündem oldu. 

Binali Yıldırım'ın açıklamasının ardından Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili, TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Alpay Antmen'den ilginç bir paylaşım geldi. 

Antmen, Erkam Yıldırım'ın Venezuela'ye gittiği dönemde ülkede koronavirüs vakasının sadece 300 olduğunu belirtti. 

Antmen'in paylaşımı şöyle:

1 Aralık'ta Türkiye'deki vaka sayısı günlük 30 binden fazlayken Venezuela'da ise sadece 300! Binali Yıldırım da oğlu Erkam Yıldırım'ın o tarihte Venezuella'ya maske ve test kiti yardımı yapmaya gittiğini söyledi. Hadi canım sen de, halkın aklıyla alay etmeyin!