Yeniden Refah yarın Cumhur İttifakı kararını açıklayacak Yeniden Refah yarın Cumhur İttifakı kararını açıklayacak

Maraş merkezli deprelerin vurduğu Antep’in Nurdağı ilçesinde yıkılan Yunus Kaya Apartmanı ve Yaşam konutlarının müteahhidinin AKP'li Nurdağı ilçe belediyesinin meclis üyesi Yunus Kaya olduğu ortaya çıktı.

Depremde Yaşam apartmanında oğlu ve yakınları vefat eden Ünal Yıldırım, "Bu binanın altı su kaynıyordu. Evin altından deniz gibi su çıkıyordu ama kimse beni dinlemedi" dedi.

Halk TV’den Hazal Ocak’ın haberine göre binalar CCK Grup tarafından yapıldı. CCK Grup’un Yönetim Kurulu Başkanı da Yunus Kaya. CCK Grup’un sitesinde Yunus Kaya Apartmanı’nın 2016 yılında yapıldığı belirtiliyor. Aynı sitedeki Yaşam konutları ise, "Rüyalarınızdan ilham aldık. Eşsiz yaşam alanları sunan projemizle hayallerinizi gerçekleştireceksiniz" sözleriyle tanıtılıyor.

Depremde oğlunu Yaşam konutlarında kaybeden Ünal Yıldırım, yaşadıklarını anlattı. "Benim oğlum bankada çalışıyordu. Yunus Kaya oğluma ‘Sana ev satayım’ demiş. Ben de oğluma ‘Ondan ev alma. Onun evleri düzgün değil’ dedim" diyen Yıldırım şunları söyledi:

"260 bine sattı bize bu evi. 2020’de aldık. Sonrasında da 140 bin lira verdim. Bir buçuk yılda bitireceğini söylemişti. Daha 1 ay önce taşındılar. Benim oğlum gireli 25 gün oldu. Ben götürüp katil binaya ellerimle koydum."

"BİR DE OY VERDİK"

Yıldırım, evin inşaatında uygun demirin kullanılmadığını da belirterek, şunları ifade etti:

"18’lik inşaat demiri atılacağına adam 8’lik inşaat demiri atmış. Bu arkadaşımız bir de belediyede. Kendi akrabaları da öldü. Kendi çevresinden 40 kişi öldü. Demir yok abla, demir yok binada. Yüzlerce kişi öldü binalarında. Altı su kaynıyor. Kolonlar un gibi. Ayna takılacak duvarı deliyoruz. Çivi öteki taraftan çıkıyor.
Oğlum yapma girme’ dedim. Benim binada sıkıntı yok. Alt katımda oturuyordu. 25 gün önce taşındı. Adalet var mı bu ülkede? Bir de oy verdik. Vermez olaydık. Elimiz kırılaydı. Bu adama belediyede görev verdiler."

"KENDİSİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ZATEN"

Nurdağı Belediye Başkan Yardımcısı Hanifi Başıbüyük ise sorulara "Yunus Kaya benim arkadaşım, kardeşim. Onun dışında söyleyeceğim bir şey yok hanımefendi. Kendisi belediye meclis üyesi zaten" yanıtını verdi.