MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Yaşar Kaba tarafından ölümle tehdit edildiğini söyleyen şarkıcı Nihat Doğan, ardından da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin özel kalem müdür yardımcısı tarafından tehdit mesajı aldığını açıkladı.

Show TV'deki programında Kürtçe konuşan bir kişiyi yayından alan sunucu Didem Arslan Yılmaz'a tepki göstererek peş peşe tweetler atan şarkıcı Nihat Doğan, bu nedenle MHP'li yöneticiler tarafından tehdit edildiğini anlattı. 

'MALAZGİRT KÜRTLERİN DE ZAFERİDİR'

Doğan, Twitter hesabından yayımladığı mesajda "Malazgirt Zaferi Türk zaferi değil. Türk ve Kürtlerin zaferidir. Alparslan'ın cihad çağrısına dönemin Kürtleri Med İmparatorluğu, 10 bini atlı olmak üzere 40 bin kişi ile katılmıştır. Türklere Anadolu'nun kapılarını açan da Kürtlerdir. Yalan tarihin kölelerini azad edeceğim" ifadelerini kullanmıştı.

Daha sonra bu paylaşımını kaldıran Doğan, başka bir paylaşım daha yaparak kendisine gelen eleştirilere şöyle yanıt verdi:

"Bugün Kürtçe dilini inkar edenlerin, 1000 yıl önce Sultan Alparslan’a destek vermiş Kürt devleti Mervaniler'i kabul etmesini beklemek ahmaklıktır." diyen Doğan, "Malazgirt kapılarını Alparslan’a, Mervaniler (Kürtler) açmıştır Malazgirt Zaferi Kürtlerin de zaferidir, zaferimizi çalmayın." 

MHP'Lİ KABA, DOĞAN'I BOĞMAKLA TEHDİT ETTİ

Son olarak bugün bir açıklama yayınlayan Nihat Doğan, MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Yaşar Kaba tarafından tehdit edildiğini açıklayarak, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye bir soru sordu.

Doğan, Bahçeli'yi etiketlediği paylaşımında, "İstanbul il başkan yardımcınız beni boğmakla ölümle tehdit ediyor. Gökhan bey Kürt ölür Kürt eğilmez Yumruk yapılmış el her daim Boğmak öldürmek tehdit etmekten başka hiç bir vasfı olmayan bu adam partinize yakışıyor mu ? syn @dbdevletbahceli" diye yazdı.

İKİNCİ TEHDİT: ÜLKÜCÜ TEHDİT ETMEZ, GEREĞİNİ YAPAR

Nihat Doğan'a gelen tehdit mesajlarına tepkiler sürerken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin özel kalem müdür yardımcısı M. Bilal Aydın da şunları yazdı:

"Ülkücü tehdit etmez, gerekirse eğer gereğini yapar embesil Nihat! Düğmene kim bastı bilmiyorum ama sürekli ‘kürt’ kimliğini kullanıp ayrıştırıyorsun.  ‘Bin yılda karıldı bu ülkenin harcı, ayrıştırmak kimin harcı!’ diyen Liderin evlatlarının kesip attığı tırnak bile olamazsın." 

Nihat Doğan da en son şöyle yazdı: "Bir ülkeyi yasalarını yapanlar değil, ağıtlarını yakanlar yönetir. Bu zikri zifiri,  geçmişi karanlık geleceği meçhul,hayatları boyunca Cin Ali den başka kitap okumamış, ilim bilim, aydınlık, özgürlük düşmanı,çakma kabadayı özentileri bilsinler ki beni tehdit ile yıldıramazlar."