Eşi Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok’u, 15 Temmuz gecesi Boğaziçi Köprüsü’nde kaybeden Nihal Olçok gazeteci Hande Fırat'ın ve Aydın Doğan'ın yeniden gündem olan konuşmasına tepki göstererek, "Ortalık toz dumanken siz hangi ara bunları konuştunuz?" dedi.

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan'ın 2016 yılında gazeteci Hande Fırat'a verilen ödül töreninde yaptığı konuşma yeniden gündem oldu.

15 Temmuz'daki darbe girişiminde eski eşi Erol Olçok'u ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok'u kaybeden Gelecek Partisi Kurucu Üyesi Nihal Olçok, Doğan'ın, Fırat'a söylediği, "Bunu yaparsan sana istediğin yerde düğün yaparım" sözlerine tepki gösterdi.

Twitter hesabından paylaşımda Olçok, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve Hande Fırat'ı etiketleyerek, şu ifadeleri kullandı:

"Ben de bir şey sormak durumundayım sayın #aydındogan ve @handefrt, ortalık toz dumanken siz hangi ara bunları konuşup hatta düğün planlayıp mobilya konuştunuz? Ve sayın @RTErdogan sizi düğün organizasyonu pazarlığında kurban etmişler. Değmezdi. Bende gece gece kendimce yazdım işte"