Gazeteci Nevşin Mengü'nün, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na bugünkü görüşmede, "Altılı Masa kaybettiriyor, formatının değiştirilmesi lazım. Bu şekilde olmaz." diyeceği yönündeki kulis bilgisini Akşener'in danışmanı Murat İde yalanladı. İde, Mengü'ye gelen kulisin kaynağı için "Türkiye için önemli bir süreci sabote eden biri." tanımını yaptı. 

Nevşin Mengü bugün kendi YouTube kanalında, Akşener- Kılıçdaroğlu görüşmesine ilişkin olarak "Bana çok güvenilir yerlerden gelen kulis bilgileri" diyerek görüşmesinin içeriğine dair bazı iddialarda bulundu. 

Mengü, Akşener'in Kılıçdaroğlu'na şu açıklamaları yapacağını söyledi:

"Sizin aday olmanız durumunda biz ölçümler yaptırdık İyi Parti'nin oyu düşüyor biz kaybediyoruz seçmenimiz başka yere kayıyor. Biz kazanamazsak siz de kazanamazsınız. İyi Parti'nin oyu kritik başka bir strateji belirlememiz lazım diyor. Altılı Masa bu şekilde bir siyasetsizliğe itiliyor. Altılı Masa'ya katıldığından beri İyi Parti'nin oyları da düşüşte, DEVA ve Gelecek Partisi'nin de oyları düşüşte. Dolayısıyla bu Altılı Masa kaybettiriyor, formatının değiştirilmesi lazım. Bu şekilde olmaz. diyecek Meral Akşener. Bana çok güvenilir yerlerden gelen kulis bilgileri bu şekilde."

Akşener'in basın danışmanı İde: Akşener böyle saçma bir kulise özne olmaz 
Mengü, daha sonra kendisine açıklama yapan Akşener'in basın danışmanı Murat İde'nin açıklamasını sosyal medya hesabından aktardı:

Susurluk’un aktörlerini buluşturan ikinci sünnet düğünü ortaya çıktı Susurluk’un aktörlerini buluşturan ikinci sünnet düğünü ortaya çıktı

"Meral hanımın basın danışmanı Murat İde, yayın üzerine şu açıklamayı yolladı:

Sayın Genel Başkanımızın, iddia edildiği şekilde ne fikri, ne araştırması, ne de böyle bir gündemi var. Bu kulisin kaynağı kimse, açık ve net bir tarif yapabilirim...

Türkiye için önemli bir süreci sabote eden biri. Meral Akşener, bunca yıllık siyasi tecrübesiyle, bu kadar saçma bir kulise özne olamaz."