Netflix'in Kasım 2022'de izleyiciyle buluşturduğu "Wednesday"in 2'nci sezonunun platformda yayınlanmayacağı iddialarına yanıt verdi.

İngiliz internet gazetesi The Independent, Netflix'in, Amazon’un Metro Goldwyn Mayer’i satın almasından büyük ölçüde etkilenebileceğini ve "Wednesday"in resmen duyurulmayan ikinci sezonunun platformda yer almayabileceğini yazmıştı.

Webtekno'nun haberine göre, Amazon’un 8,5 milyar dolarlık Metro Goldwyn Mayer’i satın alımı, Mart 2022’de resmen tamamlandı. Bu satın alım ile birlikte Metro Goldwyn Mayer bünyesindeki tüm yapımların hakları da Amazon bünyesine geçti. Bu yapımlar arasında Netflix’in MGM'den haklarını aldığı Wednesday de bulunuyor.

Bu belirsizlik hakkında MailOnline’a konuşan Netflix sözcüsü, Amazon’un MGM’yi satın alımının mevcut hak anlaşmalarını etkilemeyeceğini paylaştı. Amazon da daha önce bu konuda çok sert olmayacağına dair bir açıklama yapmıştı.

Tim Burton’ın yönetmen koltuğunda oturduğu dizi, kısa süre içinde Netflix’in 2022’de en çok izlenen ikinci dizisi olmayı başardı. Jenna Ortega'nın başrolünde yer aldığı dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca Catherine Zeta-Jones, Luis Guzman, Gwendoline Christie ve Christina Ricci yer alıyor.