Eski HDP'li vekil sobadan sızan gazdan zehirlendi Eski HDP'li vekil sobadan sızan gazdan zehirlendi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, dün vizyon politikasını açıklayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslendi.

İktidara gelince dünyaca ünlü iktisatçılar Daron Acemoğlu, Ali Hakan Kara, Refet Gürkaynak ile birlikte çalışacağını duyuran CHP'ye "İthal ekonomi komiserlerine asla bel bağlamayız" diyen Nebati, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Kılıçdaroğlu, bizler, ilim neredeyse alırız ancak ithal ekonomi komiserlerine asla bel bağlamayız. İthal ekonomi komiserlerine bel bağlayanlar, makyajlı sunumların perde arkasında yüksek faiz politikaları vaat ediyor. Milletimizin, defalarca yaşadığı bu senaryoya artık karnı tok. Son 20 yılda mega altyapı yatırımlarını büyük oranda tamamlayan ülkemiz, yüksek faizle sıcak para peşinde koşarak değil, üreterek, istihdam oluşturarak ve ihracat yaparak zenginleşecektir."

'TÜM EPİSTEMOLOJİK KOPUŞLAR BİZİMDİR'

Nebati, gündem olan 'epistemolojik kopuş' açıklamasına değinen Kılıçdaroğlu'na "Daha fazla yatırım, daha fazla istihdam ve daha fazla üretime yönelen tüm epistemolojik kopuşlar bizimdir. Öte yandan, sizin de mevcut epistemolojinizden bir kopuş yaşayarak milli menfaatlerimizle bir an evvel barışmanız gerektiği gün gibi ortadadır" dedi.

Nebati sonraki paylaşımlarında şunları kaydetti:

"Sizler, vizyon adı altında anlattığınız ithal masallarla insanları uyuklatırken, Türkiye Yüzyılı’na doğru, inançla ve kararlı adımlarla ilerleyen ülkemizde bakın neler oluyor:

12 çeyrekten bu yana makine ve teçhizat yatırımlarındaki kesintisiz artış sürüyor. İstihdam 31 milyon kişiyle tarihi yüksek seviyesine ulaştı. Sanayinin mili gelir içerisindeki payı artıyor. İhracat ülke tarihimizde ilk kez 250 milyar doların üzerine çıktı."

NE OLMUŞTU?

CHP lideri Kılıçdaroğlu, dün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Ekonomi ve endüstriyel dönüşüm alanlarında, Şampiyonlar Ligi'nin en iyi oyuncularıyla birlikte dünyayla rekabet edeceğiz. “Epistemolojik kopuşlar” onların olsun bizim Türkiye vizyonumuz budur. Türkiye’nin hak ettiği standartlar da budur!" demişti.