Antalya Diplomasi Forumu için Türkiye'ye gelen NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Rusya'nın saldırısının hepimiz için sonuçları olacak" dedi

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Antalya Diplomasi Forumu için geldiği Türkiye'de Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüştü. Forumda bir konuşma yapacak Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile de görüşecek. 

Gözden kaçırmayın

"Murat Ongun ayrıldı mı ayrılmadı mı, ne bir açıklama, ne bir yalanlama!" "Murat Ongun ayrıldı mı ayrılmadı mı, ne bir açıklama, ne bir yalanlama!"

Antalya'da NTV canlı yayınına katılan Stoltenberg, Rusya ve Ukrayna Dışişleri Bakanlarının görüşmesi ile ilgili, "Türkiye'ye bunu sağladığı için teşekkür ederiz" derken, "Türkiye değerli ve kilit bir NATO müttefiki" ifadelerini kullandı. 

NATO'nun bölgedeki gücünü artırıp artırmayacağı sorusuna, "Haziran'da Madrid'de caydırıcılık için önemli kararlar alınacak" diye yanıt veren Stoltenberg Almanya'nın güvenlik tedbirleri için ayırdığı ek askeri bütçenin dengelerin değiştirip değiştirmeyeceği sorusunu ise, "Tüm üyelerimize bütçelerini artırmaları çağrısında bulunduk. Avrupalı müttefikler savunma bütçelerini artırmalı" diye cevapladı.

NATO Genel Sekreteri, "Rusya'nın saldırısının hepimiz için sonuçları olacak" şeklinde konuştu.