Nakliyat İş Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, içki içerken fotoğraf paylaşan Pegasus Havayolları çalışanının işten çıkarıldığını ve tehdit edildiğini söyledi.

Pegasus Havayolları, bir grup çalışanın yer aldığı ve Kadir Gecesi'yle ilgili ifadelerin bulunduğu fotoğrafla ilgili açıklama yaptı ve inceleme başlatıldığını duyurdu.

DİSK’e bağlı Nakliyat-İş Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, fotoğrafı paylaşan Pegasus çalışanının işten çıkarıldığını, diğer çalışanlarla ilgili şirketin etik kurulunun disiplin sürecini sürdürdüğünü belirtti.

Gözden kaçırmayın

İmamoğlu: Van'da eşitlik talebinde bulunan bir kitleyle karşılaştım İmamoğlu: Van'da eşitlik talebinde bulunan bir kitleyle karşılaştım

Uzun süredir Pegasus’ta örgütlenme faaliyeti yürüten Nakliyat-İş’in Başkanı Küçükosmanoğlu, “Fotoğrafı paylaşan çalışan arkadaşımız işten çıkarıldı. Telefonunu bir yerden bulmuşlar tehdit ediliyor” dedi.

“Kim tehdit ediyor” sorumuza Küçükosmanoğlu, “Gerici birileri” yanıtını verdi.

‘İŞTEN ÇIKARMAYA GEREKÇE OLAMAZ’

Çalışanların hedef gösterildiğini belirten Küçükosmanoğlu, “Bunlar işten atma gerekçesi olamaz. İnsanların kendi özel yaşamı. Mevcut iş yasasına göre de bunlar işten çıkarmaya gerekçe olamaz. Dini değerlere herkesin saygı göstermesi gerekir ama burada insanlar kendi özel yaşamı gerekçe gösterilerek hedef haline getirilemezler. Burada Pegasus’u hedef alan bir paylaşım da söz konusu değil” diye konuştu.