CHP Trabzon Gençlik Kolları İl Başkan Yardımcısı Mete Duringa, Ekrem İmamoğlu'nun Nagehan Alçı ile aynı fotoğrafta çıkmasını sosyal medyada hesabından eleştirmesi üzerine partisi tarafından aranıp istifa etmesinin istendiğini açıklayarak istifasını duyurdu.

Duringa, İmamoğlu'nun Karadeniz gezisinde kendisine eşlik eden gazetecilerle çektiği tartışılan fotoğrafı paylaşıp "Bu fotoğrafa yapılan açıklama Ekrem İmamoğlu destekçilerini enayi yerine koymaktan başka bir şey değil. Nagehan Alçı gibi geçmişi karanlık şahısların size karşı söylemleriyle mücadele ederken hapsedilen insanlar var bu ülkede" diye tweet atmıştı.

İSTİFASI İSTENDİ

Duringa, eleştirisini paylaştıktan birkaç saat sonra partisi tarafından aranıp istifa etmesinin istendiğini açıkladı. "Siyaset bir oyun sahnesi. Bizlerin amacı ülkeyi kurtarmak. Birilerinin arkasına takılıp gitmek değil. Bundan dolayıdır ki, şahsım Mete Duringa bugün CHP Trabzon Gençlik Kolları Yöneticiliği görevimden ve CHP üyeliğinden istifa ediyorum" diyen Duringa "LALE DEVRİ" başlığıyla attığı tweet dizisinde şu ifadeleri kullandı:

"Ülkeyi yönettiğini sananların sağlığı, ekonomiyi, hukuğu ve ülkenin çeşitli dinamikleriyle-değerlerini çökerttiği, 80 milyon tarafından değil 8 milyarlık dünya nüfusunda görünürken biz bunu halledeceğiz diyerek yola çıkanların gençliğe bir gelecek vaat etmemeleriyle birlikte ardı arkası kesilmeyen utanç verici olaylara neden olmaları, ülkenin en büyük kangrenlerinden olan liyakat dışı uygulamaların kendi içimizde de maalesef görülmesi ve bunların partimizin etik ve ahlak kavramlarının uzağında, kaçınılmaz ve küçük düşürücü sonuçlara yol açması gibi sebeplerin yanında bir kaç gün önce ülke kamuoyuyla paylaştığım “GÜLHANE PARKI’nda Yaşanan Lale Katliamı” videomun ardından konunun ülke gündemine oturmasıyla gittiğim Gülhane Parkı’nda sorumluların benimle röportaj yapmaktan kaçınmaları, parti üyesi olmama rağmen beni haber kadrajına almayarak şahsi çekim yapmamı da engellemeleri, DHA mikrofonlarına kurgu bir haber yaptırmaları gibi olayları eleştirmemle birlikte, bugün Murat Ongun ve Ekrem İmamoğlu’nun içerisinde oldukları fotoğraf karesi ve tavırlayıla ilgili eleştirimin ardından mensubu olduğum örgüt tarafından aranarak, istifamın istenmesi-profilimde bulunan TİTLE’ı kaldırmam gerektiği söylemleri bana şunu gösterdi; Siyaset bir oyun sahnesi. Bizlerin amacı ülkeyi kurtarmak. Birilerinin arkasına takılıp gitmek değil. Bundan dolayıdır ki, şahsım Mete Durinğa bugün CHP Trabzon Gençlik Kolları Yöneticiliği görevimden ve CHP üyeliğinden istifa ediyorum. Bizler bu ülkenin savunucusu Atatürk İlke ve İnkilaplarının Askerleri, vatanına, milletine hayır getirecek gençleriz."