HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, "Suriyeli sığınmacıların geri gönderilmesi" konusu üzerinden kendisini hedef alan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'a yanıt verdi.

Alçı, "Sevgili Özdağ kabuslar görecek lakin Suriye kökenli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yarın öbür gün bu ülkede hâkim de olacaklar, bürokrat da olacaklar" yanıtını verdi.

Alçı, sığınmacıları Suriye'ye geri göndereceğine dair "reklam filmi" çektiren Özdağ'ın, videoda Şam'a gönderilecekler arasında kendi ismine de yer vermesini köşesine taşıdı.

Alçı, videoya yanıt verdiği "Ümit Özdağ’ın hedefinde olmaktan şeref duyarım" başlıklı yazısında, şu ifadeleri kullandı:

"Ne kadar uğraşsa da, yırtınsa da Suriyelilerin önemli bir kısmı artık bu ülkenin bir parçası. 10 yıldan fazla süredir burada yaşayan, Türkçeyi ana dili gibi konuşan, burada doğmuş on binlerce çocuk, Suriye’deki çocukluğunu hiç hatırlamayan, hayat tasavvuru sadece Türkiye’den ibaret olan on binlerce genç var.

Bu insanların hayatları Türkiye’de. Suriyeli kanı taşımaları onları bu toprakların yabancısı yapmıyor. Biz çok kültürlü, çok dinli bir ülkeyiz, bizi biz yapan, zengin yapan bu. Bu ülkede üreten, çalışan, kendini bu ülkeye ait hisseden, bu ülkeyi seven herkesi bağrına basan bir ülke Türkiye. Vatanseverlik bu vatanı seven herkesi, kökenine bakmaksızın sevmektir, Zafer Partisi’nin reklamında söylendiği gibi Suriyeli diye insanları kovmak değil. Aksine böyle ayrımcı bir yaklaşım bu toprakların ruhuna ihanet…"

Yazının tamamı için tıklayın.