Habertürk yazarı Nagehan Alçı, AKP İstanbul İl Başkanı Osman Kabaktepe ve AKP İBB Grup Başkanvekili Tevfik Göksu'nun davetlisi olarak Ekrem İmamoğlu dönemi icraatlerinin konuşulduğu toplantıya gittiğini belirterek, "AK Parti tarafından Ekrem İmamoğlu’nun devamlı ve doğrudan hedef alınmasının, İBB’nin iktidar tarafından olumsuz haberlerle gündemde tutulmasının bu kutuplaşma ortamında yapılmak istenenin aksine İmamoğlu’na faydalı olduğunu düşünüyorum.

AK Parti medyası Mansur Yavaş’a 1 kez vuruyorsa Ekrem İmamoğlu’na 20 kez vuruyor. Hiç abartmıyorum, hükümet medyasında oran 1’e 20. Bu normal bir durum mu?

İBB’nin neyi yapmak isteyip engellendiği için yapamadığı, neyi yaptığı, neyi vaat ettiği halde yapmadığı tamamen birbirine karışmış durumda. Bu da İmamoğlu’na yarıyor diye düşünüyorum." diye yazdı.

"İstanbul'un 1000 kayıp günü" başlıklı toplantının başarılı olduğunu savunan Alçı, "İmamoğlu yönetiminin birçok vaadini gerçekleştirmediğini ileri sürüyor rapor. İBB’nin engellendiği iddiasını doğru olmadığını söylüyor ve 2020 Haziranında merkezi bütçeden İBB’ye 1 milyar 185 milyon giderken bu rakam Haziran 2022’de 7 milyar 161 milyon çıktı diyor.

En tartışmalı konu ise gördüğüm kadarıyla İETT. Hatta zamanında nasıl İSKİ skandalı çıktıysa şimdi de İETT skandalı çıkacak yorumu bile yapıyor iktidar cephesi.

Tüm bunları Sayın İmamoğlu’na soracağımı ve bu köşeden Ekrem Bey’in cevaplarını yayınlayacağımı da tekrar buraya not edeyim…" ifadelerini kullandı