Mersin'in Gülnar ilçesinde kaybolduğu gerekçesiyle aranan ancak 10 gün sonra cansız bedeni bulunan 3 yaşındaki Müslüme Yağal'ın ölümüyle ilgili 4 aile yakının yargılanmasına devam edildi. 

Mahkemede konuşan anne Selvi Yağal, daha önce yalandığı iddiaları doğruladı. Selvi Yağal, davada tutuklu yargılanan kayınpederi Hasan Yağal'ın cinsel saldırısına uğradığını belirtti.

ANNE DAHA ÖNCEKİ DURUŞMALARDA İDDİALARI REDDETMİŞTİ

DHA'da yer alan habere göre, dede Hasan Yağal hakkında, 'kendini savunamayacak yakın akrabayı bir suçu gizlemek, delillerini ortadan kaldırmak amacıyla kasten öldürme, çocuğun nitelikli cinsel istismarı, nitelikli cinsel saldırı, cinsel amaçla cebir, tehdit veya hile kullanarak çocuğu hürriyetinden yoksun kılma, suçluyu kayırma suçuna azmettirme' suçlarından anne Selvi, babaanne Ayşe Yağal ile ağabey 17 yaşındaki O.Y. hakkında ise 'suçluyu kayırma' suçundan dava açıldı. 

Silifke 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki üçüncü duruşmaya tutuklu sanık Hasan Yağal, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlanırken, aile bireyleri katılmadı. Gazetecilerin alınmadığı duruşmada avukatlar hazır bulundu. Duruşmada bazı aile yakınları bulundukları kentlerden SEGBİS ile bağlanarak tanık sıfatıyla ifade verdi.

Önceki duruşmalarda "Kayınpederimin suçu yok. Bana tecavüz etmedi. Bana bir şey yapmadı. DNA raporunu kabul etmiyorum" diyen anne Selvi Yağal, bu kez Hasan Yağal'ın kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu itiraf etti.

Tarafları dinleyen mahkeme, Müslüme’nin kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için adli tıp kurumundan gelecek raporun beklenmesine karar verdi. Mahkeme, dede Hasan Yağal'ın tutukluluğunun devamına karar verip, duruşmayı eksiklerin giderilmesi için erteledi.