Muharrem İnce’den öğrenci andı açıklaması

İnce, partisinin Adapazarı'nda bir düğün salonunda düzenlediği “Cumhuriyet Gecesi” programına katıldı

Siyaset 27.10.2018 - 09:44 27.10.2018 - 09:44

24 Haziran Genel Seçimleri'nde CHP'nin cumhurbaşkanı adayı ve eski milletvekili Muharrem İnce, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

iktidarın Andımızı istememe nedenleri olduğunu söylen İnce, "Bugünlerde bir tartışmadır gidiyor. Andımız söylenecek mi söylenmeyecek mi? Değerli hemşerilerim Türküm diyemez daha önce diyemedi, doğruyum dese yalan, çalışkanım dese komik, küçüklerimi korumak dese yurtlarda çocuklara her gün tecavüz ediyorlar, büyüklerimi saymak dese Cumhuriyet'in kurucularına iki ayyaş diyor. Milletimi sevmek dese al ananı git diyor, Soma'da madenciyi tekmeletiyor, onun için kızmayın bunlara söyleyemez ki, hangisini söyleyecek?" diye sordu.

İnce, partisinin Adapazarı'nda bir düğün salonunda düzenlediği “Cumhuriyet Gecesi” programına katılan İnce’nin açıklamaları şöyle:

"Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçiminin 5 yıl sürmeyeceğini senet veririm size, senet veririm hiç merak etmeyin. Bir mucize yaratmak zorundayız. Bir mucize oluşturmak zorundayız, olmazları olur kılmalıyız. Bu ülkede Anayasa olmayabilir, Anayasa Mahkemesi görevini yapmayabilir, bu ülkede kurumlar çökertilmiş diz çöktürülmüş olabilir, bu ülkenin üniversiteleri suskun, sivil toplumu içine kapanmış olabilir. Bütün bunlara rağmen emin olun ki her mahkemede bir mübaşir, her karakolda bir çavuş, her okulda bir öğretmen, her dağda bir çoban, her caddede bir esnaf, her okulda bir öğrenci var Cumhuriyetçi bunu böyle bilin"

Kaynak: Odatv.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@