CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Edirne ve Hakkari mitinglerinin ardından üçüncü mitingini annesinin memleketi Rize'de yaptı.

Miting öncesi yolda çay üreticileriyle sohbet etti, dertlerini dinledi, tarlada bir süre çay topladı, tarla sahibi kadına "Nasıl toplayabildim mi?" diye sordu.

Aldığı yanıt, “Çok iyi topladınız” oldu. Anne ve dede tarafından Rizeli olan İnce, miting alanında "Vakit Tamam" pankartıyla karşılandı.

ERDOĞAN’DAN RİZE’YE SELAM GÖTÜRDÜ

“Türkiye'nin barışmaya ihtiyacı var” ifadelerini kullanan Muharrem İnce, “Saadet Partisi'nin, İYİ Parti'nin Başkanlarına gittim; Demirtaş'a Erdoğan'a hepsine gittim başarılar diledim. Hatta size dün görüştüğüm Erdoğan'ın selamını getirdim. Üstümde kalmasın” dedi.

ÜCRETSİZ EĞİTİM VAADİ

Gençlere eğitim sözü veren İnce, her yıl 10 bin genci eğitim için yurt dışına göndereceği vaadinde bulundu “Türkiye'nin sorunları eğitimle çözülür” dedi.

AKP’li annelere de sesleneN İnce “İmam hatip lisesi açılacak mı? Açılsın niye açılmasın. Üniversite sınavında kaçıncı oluyor sen ona bakacaksın” yorumunu yaptı.

Konuşmasında ücretsiz eğitime dikkat çeken İnce, cumhurbaşkanı olduğunda sınavların ücretsiz olacağını duyurdu.

EKONOMİ

 “Ekonomide doping var” ifadelerini kullanan İnce, “Beygire bile doping yaptığında yarış geçersiz sayılır. Faizi, doları indirmeye çalışıyoruz. Bütün bunlar inecekse sen de in be kardeşim bir şey olmaz” diye devam etti.

Erdoğan’ın çılgın projelerine de göndermende bulunan İnce, kendi çılgın projesini huzur olarak açıkladı. Bunu da 3 B dediği “1.Barışacağız, 2.Büyüyeceğiz, 3. Bölüşeceğiz. Adil paylaşacağız.” formül ile yapacaklarını açıkladı.

‘BU TAMAM ÇOK FENA GELDİ HA! SIKILDINIZ MI?’

Gündeminde Erdoğan’ın “Millet tamam derse bırakırız” açıklaması sonrası 2 milyonu aşkın paylaşımla sosyal medyada dünyanın ilk sırasına oturan “TAMAM” etiketi vardı. 

İnce, “Bu TAMAM çok fena geldi ha! SIKILDINIZ mı? Şimdi de bu çıktı. Bende buradan yanıt vereyim o zaman SIKILDIM” diyerek bugün Twitter’de birinci sıraya oturan “SIKILDIM” etiketine de destek verdi.

Muharrem İnce'nin Rize'deki mitingi sırasında bir grup AKP'lilerin provokasyonu yaşandı. Miting meydanında "Dik dur eğilme" pankartı açan Tayyip Erdoğan yanlılarının sloganları üzerine gerginlik yaşandı. Meydanın sol tarafında devlet hastanesinin önünde 20 kişilik bir grup Erdoğan pankartları ve sloganlarıyla eylem yaptı. CHP'li gençler eylemcilere "Mustafa Kemal’in askerleriyiz" sloganları ile karşılık verdi. Yaşanan gerginlik polisin araya girmesiyle önlendi.

Kaynak: Artı Gerçek