Moda Sahnesi'nin elektriğinin bir ay içerisinde ikinci kez kesildiği bildirildi. Moda Sahnesi'nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Ocak ayı elektrik faturasını ödemediğimiz için 10 Mart'taki ilk kesilmenin ardından, bugün de Şubat ayı faturasını ödemediğimiz için elektriğimiz ikinci kez kesildi" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi: "Salonu olan özel tiyatroların yaşamlarını sürdürebilmeleri için önlemlerin acilen alınması gerekmekte. Bugün elektriğin ikinci kez kesilmesine sebep olan problem, Moda Sahnesi'ne ait bir problem değildir, başta Kültür ve Turizm Bakanlığı olmak üzere, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kadıköy Belediyesi ve Sabancı Holding'e ait bir problemdir."

"Kültür sanat hayatının vazgeçilmez unsurlarından biri olan özel tiyatrolar, geçici değil kalıcı çözümler beklemekte" denilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"İki yıllık pandemi sürecinde çok zor günler geçiren özel tiyatroların hayatta kalabilmesinin koşulu, onların da kamusallık statüsüne sahip olmasından geçmekte. Çok geç olmadan problemler çözülmeyi bekliyor."