Oyuncu Mine Tugay, Maraş merkezli depremlerin büyük yıkıma yol açtığı Hatay'da hayatını kaybeden arkadaşı Eylem Şafak Aydın'la eski bir fotoğrafını paylaştı.

Tugay, kurtarılmayı beklediği enkazın altında hayatını kaybeden Aydın'a şu sözlerle veda etti:

"Şiirlerin, mektupların, hüzünlerin, umutların, isyanların, gülüşlerin hepsi içimde, bana emanet kız kardeşim... Göz yaşım ol istemezdim. Kızma. Şehirler ağlıyor ben nasıl ağlamayayım..."

ekran-goruntusu-896-b5zU.png

'ÇOK ÖFKELİYİM KIZ KARDEŞİM'

Tugay, daha önce yaptığı bir başka paylaşımda ise arkadaşıyla ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

"Son sözlerin 'ufak tefek yaralarım var ama iyiyim'miş Eylem. Sen Lilith’im, gençliğim, Bizans kraliçemdin benim. Hayatına değdiğin her insanın seni hep sarıp sarmalama, sana sığınma, seninle yaşama göğüs germe, hayatı dibine kadar yaşama isteklerinin dolup taştığını biliyorum. Sen buradan gidene kadar o beş gün boyunca bana yaşattığın umut için, tükendiğim her anda beni tekrar umuda çektiğin için, bana “umut” gerçekten nedir öğrettiğin için teşekkür ederim arkadaşım. 'Bu kadar mı çaresiziz?' dedim günlerce gelmeyen vinç yüzünden seni kurtarmak için çalışan insanlara... 'Evet, bu kadar çaresiziz' dediler. İnanmadım buna, bütün kötü şeye rağmen direndiğini biliyordum çünkü… Biz yetişemedik Eylem, biz senin gibi güzel ruhlara, milyonlarca cana yaşamlarını veremedik. Çok öfkeliyim kız kardeşim... Seni çok özlüyorum. Gittiğine hala inanmak istemiyorum... Özür dilerim Eylem, özür dilerim."

Orhan Aydın'ın kızı olan ve Maraş merkezli depremler sırasında Hatay'da bulunan Eylem Şafak Aydın, yıkılan binanın enkazında kalmıştı.

Aydın'ın annesi, Devrimci Parti Genel Başkanı Elif Torun Öneren aynı gün enkazdan sağ çıkarılırken Aydın'ın cansız bedenine depremden 5 gün sonra ulaşılmıştı.

"Geliyor gelmekte olan" şarkısını yapan Mazlum Çimen: Kılıçdaroğlu için yazmadım "Geliyor gelmekte olan" şarkısını yapan Mazlum Çimen: Kılıçdaroğlu için yazmadım

Sanatçı Aydın, depremin ardından kızının ses verdiğini duyurmuş ve arama kurtarma ekiplerinden yardım istemişti.