Milliyet Gazetesi'nden kovulan gazeteciler işten çıkarılmalarından önce hükümete yakınlığıyla bilinen Yeni Akit yazarı Ersoy Dede tarafından hedef gösterilmiş. 

Yeni Akit yazarı Ersoy Dede işten çıkarılan Burcu Karakaş ve Mehveş Evin'i hedef gösterdiği yazısında Demirören ailesini "görev"e çağırarak "Vatanperverliğinden zerre şüphe duymadığım Demirören Ailesi’nin bunları bilmediğini zannediyorum.. Aynı twitter hesabında paylaşılan “Silopi Devlet Ablukası’nda” haberi hakkında Yıldırım Demirören ve Erdoğan Demirören nasıl tepki verecekler, merak ediyorum.." ifadelerini kullandı.

Dede'nin 11 Ağustos 2015 tarihli yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

Peki Milliyet’in İstanbul muhabiri Burcu Karakaş, aynı zamanda PKK terör örgütünün yayın organı Evrensel’de siyasi makaleler mi yazıyor?.. Erdoğan Demirören’e sormak istiyorum.. Sizin bir muhabirinizin, Evrensel’de, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, uluslararası bir terör örgütü olan DAEŞ’in partneri olarak gösteren yazısı, sizi rahatsız etti mi, etmedi mi?.. Burcu Karakaş’ın, twitter üzerinden paylaştığı mesajları buraya nakledemiyorum bile.. Zira okurlarım bu yazıyı okuduğu saatlerde belki de yeni vatan evlatları şehit düşmüş olacak.. Onlara olan saygımdan..

Peki ya Milliyet Gazetesi yazarı Mehveş Evin’in, twitter hesabındaki:“Erdoğan oğlunu askere yolla” paylaşımları?.. “Silopililer Polis terörünü anlattı” paylaşımları.. Vatanperverliğinden zerre şüphe duymadığım Demirören Ailesi’nin bunları bilmediğini zannediyorum.. Aynı twitter hesabında paylaşılan “Silopi Devlet Ablukası’nda” haberi hakkında Yıldırım Demirören ve Erdoğan Demirören nasıl tepki verecekler, merak ediyorum..