Millet İttifakı'nda "kulak çekme" krizi yaşanıyor. İyi Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun muhtemel cumhurbaşkanlığı adaylığı konuşulurken ifade ettiği, “Seçmen isteksizliğini göz ardı etmesek mi diyorum", "Kılıçdaroğlu aday olursa kazanamaz endişesi duyuyoruz" sözleri iki parti arasında gerginliğe neden oldu.

İYİ PARTİLİ AĞIRALİOĞLU: KILIÇDAROĞLU ADAY OLURSA KAZANAMAZ ENDİŞESİ DUYUYORUZ

Karar TV’de konuşan Ağıralioğlu, "Tayyip Bey'in en çok görmek istediği aday, konuşmalarına bakınca... Yıllardır ısrarla ve inatla Sayın Kılıçdaroğlu'nu karşısında görmek istiyor. Ben kaybetme korkusunu dillendiriyorum, endişeli davranıyorum. Bu seçmen isteksizliğini gözardı etmesek mi diyorum" ifadelerini kullandı. Ağıralioğlu, "Kılıçdaroğlu aday olursa kazanamaz endişesi duyuyoruz. Klasik sağ seçmen, camide bile safın soluna durmaz. Bu refleksi görmezden gelemeyiz" dedi.

CHP'Lİ ALTAY: EVİN ÇOCUĞUNUN KULAĞINI EVİN REİSİ ÇEKER

Bunun üzerine CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay, Tv100 canlı yayınında Yavuz Ağıralioğlu'na sitem etmiş; "Kraldan çok kralcılık" deedi. CHP’li Altay, "Her evin çocuğunun kusuruyla ilgili kulağı çekilecekse evin reisi çeker. Ben ne diyeyim daha bu böyle olmalı, bunu bekliyoruz. Bugün benim izlediğim video hoş bir video değil” ifadelerini kullandı.

AĞIRALİOĞLU'NDAN "KULAK ÇEKME" TEPKİSİ

Ağıralioğlu sosyal medya hesabından CHP’li Altay’a yanıt verdi. Ağıralioğlu, şunları kaydetti:
“Kendileri gibi düşünmeyenlerin kulağının çekilmesini istemek, iktidar iddiası olan bir parti için pek hayırlı ve de saygın bir heves değildir! Tam olarak bu üsluptan endişelenir seçmen. Biz, kulak çekmeyi ve çektirmeyi doğru bulmadığımız için İYİ Parti'deyiz! Herkes bilir ki biz, cesurlar hareketiyiz. Şahsiyetimiz ve tabiatımız icabı, nezaketle ve kimseyi kırmadan yapmaya gayret ettiğimiz siyaseti de memleket, millet hizmeti görürüz. Endişelerimizi ve hassasiyetlerimizi duymayanlar, kulaklarını iyi açmalı ve denileni doğru anlamalı.”

ENGİN ALTAY'IN "ERDOĞAN’IN KARŞISINDA KILIÇDAROĞLU DÖKE SAÇA KAZANIR" ÇIKIŞINA: TEHLİKELİ DUYGU!

Ağıralioğlu ardından CHP’li Altay’ın parti içinde yaptırdıkları anketlere ilişkin gelen soru karşısında kullandığı, “Kemal Bey daha teveccüh görüyor. Tayyip Erdoğan’ın karşısında herkes de seçim kazanır. Kemal Kılıçdaroğlu’yla döke saça kazanır. Bu kadar basit” sözlerini paylaşarak, “Siyaseti milletten, sahadan, istişareden, tenkitten, gerçeklikten koparan, işte bu tehlikeli duygudur. Bu dil ve üsluptur meselemiz. Siyasette, ‘Kimi koyarsam kazanırım, ceketimizi koysak da kazanırız.’ kibri kaybettirir! Özen gösterilmez ise milletin umudu döke saça kaybedilir” görüşünü ifade etti.