MHP milletvekili adayı: AK Parti adayları 'MHP'ye oy vermeyin' çağrısı yapıyor

MHP’li Atay, AKP’nin vekil adaylarının cumhur ittifakına ihanet ettiğini söyledi

MHP milletvekili adayı: AK Parti adayları 'MHP'ye oy vermeyin' çağrısı yapıyor

MHP Antep 2. sıra milletvekili adayı avukat Sermet Atay, AKP’li vekillerin ‘Cumhur ittifakı’nın gereklerini yerine getirmediklerini öne sürdü.

AKP’li vekil adaylarının gittikleri her yerde MHP’ye oy vermeyin çağrısı yaptıklarını söyleyen Atay, AKP'li vekillerin yaptığını 'Cumhur İttifakı'na ihanet' olarak nitelendirdi.

Gaziantep'in yerel gazetelerinden Telgraf'ı ziyaret eden Sermet Atay, 24 Haziran'daki seçimler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

'AK PARTİ KURMAYLARI NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR?'

Telgraf'tan Cihat Öztürk'ün haberine göre Atay, AKP milletvekili Mehmet Erdoğan’ın seçim sahasında MHP aleyhine çalıştığını söyledi ve bu durumun etik olmadığını, Cumhur İttifakı'na ihanet olduğunu dile getirdi. Bir ittifak sonrası seçime katıldıklarını söyleyen Atay, AKP kurmaylarının ne yapmaya çalıştıklarına anlam veremediğini ifade etti. AKP'lilerin bu ittifaka zarar verecek söylemlerden uzak durması gerektiğine dikkat çeken Atay, kendilerinin seçim sahasında bir kendilerine bir de Recep Tayyip Erdoğan’a oy istediklerini belirtti.

'KEMİK OYUMUZU GERİ ALACAĞIZ'

7 Haziran’da hükümet kurma çalışmalarına katılmadıkları için halkın kendilerine tepki gösterdiğini ifade eden Atay, MHP nin asıl oyunun o seçimlerin baz alınarak hesaplanması gerektiğini söyledi.

"Kemik oyumuz 7 Haziran’da aldığımız 170.000 oy" diyen Atay, kendilerinden giden emanet oyları yeniden alacaklarını söyledi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER