Bahçeli'den ortak miting açıklaması: 'AK Parti'nin arka lastiği' gibi düşüncelere sahip fitneci zümre bunu kullanabilir

Bahçeli, Erdoğan ile miting yapmama gerekçesini açıkladı

Bahçeli'den ortak miting açıklaması: 'AK Parti'nin arka lastiği' gibi düşüncelere sahip fitneci zümre bunu kullanabilir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 24 Haziran seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bahçeli, Cumhur İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Tayyip Erdoğan ile miting yapmama gerekçesini “AK Parti’nin arka lastiği gibi düşüncelere sahip fitneci zümre bunu kullanabilir” olarak açıkladı.

İttifak öncesi Erdoğan'a yaptığı eleştiriler hakkında konuşan Bahçeli, “Sert eleştiriler yapan birisiyim. Ne dediysem imzamı çekmiyorum. Geçmişte ne söylediysem arkasındayım. Hepimiz kanka olacak halimiz yok. 15 Temmuz herkesi bir araya getirecek işkencedir” dedi.

Cumhur İttifakı’nın ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , Star TV'de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu:

ERKEN SEÇİM KARARI

 Erken seçim ihtiyaç haline gelmişti. Türkiye'nin bekası açısından bana göre erken seçimin doğru olacağı kanaatini paylaştım. Yeni bir anayasa değişikliğinin kabulü dikkate alındığında seçimin öne alınması ve güçlü bir meclisin oluşmasının gerekiyor. Siyasi kutuplaşma ve kaosun artacağı konum gelebilirdi. Seçimlerin yapılması daha doğru olur düşüncesi meydana gelmişti. 26 Ağustos tarihini vermemiz ise zaferi taçlandırmak ve anlam yüklemekti. Erken seçim açıklamamda cumhurbaşkanının haberi yoktu. İsabet olduğu kanaatindeyim. Bu kararımızı olgunlukla karşıladı ve saygıyla karşıladı. Ekonomik yönden ve terör yönünden de bu karar alınmıştır.

CUMHUR İTTİFAKININ DURUMU

İttifak konusu siyaset gündeminde olan bir konu. Yasal bir yola girmesinde yarar vardır diye düşündük. İttifakın milletimiz için yararlı olur diye düşündük. Gayet isabetli olduğunun kanaatindeyim.

ÇÖZÜM SÜRECİ

Çözüm sürecinin terörün beyinin kırıldığı bir ortamda bunu gündeme taşımak çok yanlış olur. MHP, PKK karıştırır ama Kürt kökenli kardeşlerimiz bizim partimizde de var.

AKP İLE MİTİNG

Birlikte yapmadık çünkü bugünkü zemin içinde tartışmalara yol açabilir. Cumhur İttifak'ı iki siyasi partinin tüzel kişiliklerini koruyan faaliyettir. Miting yapmadık çünkü Milliyetçi Hareket Partisi, AK Parti'nin arka lastiği gibi düşüncelere sahip fitneci zümre bunu kullanabilir.

ERDOĞAN RAKİPLERİ

Rakiplere hiç şans tanımıyorum. Muharrem İnce Bey sürekli çatışmacı, kavgacı üsluptan zevk alıyor ve abartıyor. Milletimiz bunu sevmez. Erdoğan rakipsiz gözüküyor. Çünkü yaptıklarını ve yapacaklarını söylüyor.

ERDOĞAN’A YÖNELİK ELEŞTİRİLERİ

Sert eleştiriler yapan birisiyim. Ne dediysem imzamı çekmiyorum. Geçmişte ne söylediysem arkasındayım. Kanka olacak halimiz yok. 15 Temmuz herkesi bir araya getirecek işkencedir. Bu olaylar karşısında hala husumeti geliştirmenin faydası yoktur.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER