Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara ve Ege Bölgesi için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Marmara'da Trakya kesimi, İstanbul, Balıkesir ve Çanakkale çevreleri ile Bursa'nın batı ilçelerinde bugün yerel olarak çok kuvvetli yağış bekleniyor.

Ayrıca Burdur, Isparta, Eskişehir, Düzce ve Bolu çevreleri ile Antalya'nın kuzey ve Ankara'nın batı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, Marmara ve Ege (Aydın ve Muğla hariç) bölgelerinde yerel olarak kuvvetli, Trakya kesimi, İstanbul, Balıkesir ve Çanakkale çevreleri ile Bursa'nın batı ilçelerinde yerel olarak çok kuvvetli olması öngörülüyor.

Bu yerlerde sıcaklık hissedilir derecede azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Meteoroloji ayrıca, kuvvetli yağış nedeniyle meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı ve hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı uyarıda bulundu.

İSTANBULLULAR ARABALARI KORUMAYA ALDI

Öte yandan İstanbul'da beklenen sağanak ve doluya karşı önlemler alındı. Bazı araç sahipleri otomobillerini AVM'lerin kapalı otoparklarına bırakırken, bazıları da D-100 karayolu güzergahındaki köprülü kavşakların altına park etti.

Çoğu araç sahibi ise dolu yağışına karşı araçlarını halı, kilim, karton ve hava kabarcıklı naylonla kapladı.

İstanbul'un çeşitli ilçelerinde gece boyunca hafif şiddette yağış etkili oldu.