Mersin'den Hollanda'ya eğitim için giden Hande Macit, Macklenburg Veliaht Prensi Georg Alexander ile evlenerek "düşes" unvanı aldı.

Mersinli Hande Macit, 12 yıl önce eğitim için geldiği Hollanda'nın Rotterdam kentinde, katıldığı bir arkadaş eğlencesinde tanıştığı Macklenburg Veliaht Prensi Georg Alexander ile nikah masasına oturarak, Macklenburg Dükalığı'nda "düşes" unvanı aldı.

Londra Gazetesi'nin sorularını cevaplayan Hande Macit, Alexander ile 2019'da bir arkadaş eğlencesinde tanıştığını, Alexander'ın yanına gelerek sohbet başlattığını ve sohbet sonrasında da Macit'in telefon numarasını aldığını aktardı.

Alexander'ın İrlanda'da yaşadığını ancak kardeşini ziyaret için orada bulunduğunu aktaran Macit, sohbetlerini ilerlettiklerini ve Alexander'ın Hollanda'ya ziyaretlerinin sıklığının arttığını söyledi.

YOĞURT ÜRETİCİLİĞİNDEN DÜŞESLİĞE...

Alexander'ın veliaht prens olduğunu tanışmalarından iki hafta sonra öğrendiğini anlatan Macit, "Alexander, korona sürecinde Rotterdam’a taşındı. Ben eğitime odaklanmıştım. Sonra bir işe girdim, ardından abim ile butik yoğurt üretimine başladık. Sonra bize Alexander da ortak oldu. Hollanda’ya gelmek isteyen Türk şirketlerine danışmanlık hizmeti de veriyordum" diyerek ilişkilerinin ilerleyişini özetledi.

Hande Macit'ten ilk görüşte etkilendiğini söyleyen Veliaht Prens ise, "Hande'yi görene kadar ilk görüşte aşka inanmazdım. Hande benim için dünyanın en güzel kızı" ifadelerini kullandı.