Memleket Partisi Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Gaye Usluer, partisinin Merkez Yönetim Kurulu gündemli basın açıklamasını gerçekleştirdi.

Memleket Partisi Genel Merkezi’nde gerçekleşen basın toplantısında Usluer, “Siyasal İslam'la amasız fakatsız mücadele ederek karanlıktan aydınlığa çıkacağız” ifadelerini kullandı.

‘BU YIL DA GÖREVLERİNİN GEREĞİNİ YAPMADILAR’

‘Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın büyük bir coşkuyla kutlandığını belirten CHP’li Usluer, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Anıtkabir ve TBMM’deki törene katılmamasını eleştirdi, “Bu yıl da görevlerinin gereğini yapmadılar. Devlet erkanının Anıtkabir ziyareti görevlerini tamamlamasının ardından yurdun dört bir yanından Ankara’ya gelen yurttaşlarımız ve çocuklarımız akın akın Anıtkabir’e Ata’larını ziyarete koştular. Coşkuyla, minnetle ve bağlılıkla… Bir kez daha söz verdiler. Hem bugünümüz için hem de yarınımız için. Birlikte umudu büyüttüler” dedi.

Anayasada yazılı olan “laikliğin” rafa kaldırıldığını, demokratik parlamenter sistemden “teokratik yapılı tek adam sistemine” geçildiğini belirten Memleket Partili Usluer sözlerini şu ifadelerle sürdürdü:

“Demokrasimiz artık ‘çoğunluk’ temelli değil. Partili Cumhurbaşkanı hem yürütmeyi tek başına oluşturuyor. Hem yargıya egemen. Hem de yasamanın ortağı. TBMM’nin yasama yetkisi nerede? TBMM’yi yürütmeyi denetleyebiliyor mu? Hayır! İşte bu nedenlerle bu yıl 23 Nisan’da yine karanlıktaydık. Karanlıktan aydınlığa nasıl çıkacağız? Siyasal İslam'la mücadele ederek. Toplumdaki derin ekonomik krizi ortadan kaldırarak. Eşitsizlikle mücadele ederek. Demokrasimizin önüne engel koyan dinci gericilikle mücadele ederek. Siyasal İslam'la amasız fakatsız mücadele ederek. Laikliğin, demokrasinin tesisinde ve sınıf mücadelesinde en önemli unsur olduğunu unutmadan karanlıktan aydınlığa çıkacağız. “