CHP’nin Ankara’daki seçim sonuçlarıyla ilgili il seçim kuruluna yaptığı başvuruların reddedilmesinin ardından, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na yeniden seçilen Melih Gökçek, Ankara Adliyesi’nden mazbatasını aldı.

CHP, Ankara İl Seçim Kurulu’ndan beklediği yanıtı alamadı. Kurul, CHP’nin yeniden sayım yapılması, iptal edilen oyların yeniden değerlendirilmesi ve birleştirme tutanaklarına ilişkin itirazını reddetti.

Ankara İl Seçim Kurulu’nun ret kararını Twitter’dan değerlendiren CHP adayı Mansur Yavaş, “İlçe ve il seçim kurullarına itiraz süreci tamamlanmıştır. Hakkımızı YSK nezdinde arayacağız. Süreç devam ediyor” mesajı verdi.

CHP, Yüksek Seçim Kurulu’ndan da sonuç alamazsa, bu defa “tam kanunsuzluk gerekçesiyle” seçimin iptali ve yenilenmesi için başvuru yapılacak.

İtiraz süreci devam etmekle birlikte sandıklardan çıkan son verilere göre AK Parti adayı Melih Gökçek, 31 bin oy farkla CHP adayı Mansur Yavaş’ın önünde görünüyor.

Bu gelişmelerin ardından Melih Gökçek mazbatasını almak üzere Ankara Adliyesi’ne gitti. Çok sayıda partili de Gökçek’e eşlik etti.

Mazbatasını almadan önce çok kısa bir konuşma yapan Gökçek, ”Cenabı Allah 5. kez başkanlığı lütfetti hamd ediyorum. Buraya kadar zahmet ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum” dedi. (imc tv)