Melih Gökçek yerel seçimlerde AK Parti'nin Ankara’yı kaybetmesinin nedeninin kendisi yerine Mehmet Özhaseki’nin aday gösterilmesi olduğunu söyledi

Melih Gökçek katıldığı Ankara Masası TV’de AK Parti’nin Ankara’yı kendi hataları yüzünden kaybettiğini söyledi. Gökçek önce, “Girmeyeyim o konulara” dese de daha sonra çeşitli açıklamalar yaptı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisi yerine aday gösterdiği Mehmet Özhaseki’nin hataları yüzünden kaybedildiğini söyleyen Gökçek, kaybın sorumlusu olarak Erdoğan’ı işaret etti.

Gözden kaçırmayın

AKP ve MHP'nin sosyal medya yasa teklifi yarın Meclis'e sunulacak AKP ve MHP'nin sosyal medya yasa teklifi yarın Meclis'e sunulacak

'ANKARA’YI ÖZHASEKİ YÜZÜNDEN KAYBETTİK'

Programda Mehmet Özhaseki’nin seçimi kazanması için elinden geleni yaptığını söyleyen Gökçek, şu açıklamalarda bulundu: "Bizim AK Partimizin hatası, yoksa alamazlardı. Bugün ben Mansur'la karşı karşıya geleyim eze eze alırım. Özhaseki aday oldu, kendisine 7 puan alttasın dedim. Sana bir strateji çiziyorum bunların toplamı 15 puan, 15 alma 4 al, ağzı kulaklarına vardı. Ama dediklerimi yapmadı. Yanında anketçi bir herif var, 'Melih'i yanından uzaklaştır' dedi ve 4 puan farkla kaybetti..."