Akşener'in, Mehmet Bekaroğlu'nun Üsküdar adaylığına karşı çıktığı iddia edilmişti

Gözden kaçırmayın

Cumartesi Anneleri: Hakikatin taşıyıcısı olmaktan vazgeçmeyeceğiz Cumartesi Anneleri: Hakikatin taşıyıcısı olmaktan vazgeçmeyeceğiz

Meral Akşener'in, Mehmet Bekaroğlu'nun Üsküdar adaylığına karşı çıktığı öne sürülmüştü. Bekaroğlu'ndan açıklama geldi.

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, kendisinin de ikamet ettiği Üsküdar'da CHP'nin Mehmet Bekaroğlu'nu aday göstermesine karşı çıktığı ve "Evimin bulunduğu Üsküdar'da oy kullanacağım, Büyükşehir'de anlaşmamız gereği aday sizden olduğu için kendi partime zaten oy atamıyordum, ama şimdi ilçemde de oy veremeyeceğim" dediğini ileri sürdü.

RS FM'de yayınlanan "Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle" programına konuk olan CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu iddiaya açıklık getirdi.

‘PARTİ GÖREV VERİRSE ADAY OLURUM’

Bekaroğlu, "Sayın Meral Akşener beni aradı. Bana kayınço der. Bana 'Vallahi ben bunları söylemedim bunların hepsi spekülasyon. Sadece Kılıçdaroğlu'nun Üsküdar'da Bekaroğlu'nu aday yapmak istediğini söylediğini ve ben partime oy vermeyecek miyim' dediğini söyledi, güldük" diyerek Akşener ile aralarında geçen görüşmeye aktardı. Bekaroğlu, Meral Akşener'in Muharrem Sarıkaya'ya da aynı bilgileri ilettiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu'nun Üsküdar Belediye Başkanlığı için kendisini düşündüğünü söylemesine de değinen Bekaroğlu, "Benim adaylık gibi bir niyetim yok, talebim yok. Ama Üsküdar'da böyle bir şey olmuş genel başkana aktarmışlar o da böyle bir şey düşünmüş. Kendisine benim talebim olmadığını söyledim. Parti görevi olarak gelirse yapacağız" dedi.