Şovmen Mehmet Ali Erbil, Türkiye’nin AKP döneminde rönesans yaşadığını iddia etti.

Erbil, Erşan Kuneri ve LGBT’yi de hedef aldı.

Mehmet Ali Erbil, Sabah Gazetesi’ne verdiği röportajda Cem Yılmaz’ın Netflix’te yayınlanan Erşan Kuneri dizisini ve LGBT’yi hedef aldı.

Şovmen, ayrıca daha önce muhalif söylemlerde bulunmasına rağmen şimdi de Türkiye’nin AKP döneminde rönesans yaşadığını savundu.

“TÜRKİYE AKP DÖNEMİNDE RÖNESANS YAŞIYOR”

Şovmen, “Siz son röportajımızda sağlık sistemine yönelik sözlerinizden dolayı linç edilmiştiniz. Neler hissettiniz linç edildiğinizde?” sorusunu şöyle yanıtladı:

“İstedikleri kadar linç etsinler. Hizmeti övüyorum ben. Türkiye AK Parti döneminde sağlık alanında rönesans yaşadı. Şehir hastanelerimiz çok güzel. Eskiden hastaneler hastaları kapıya koyardı, şimdi mağdur olmuyor kimse. Sağlık Bakanımız çok başarılı. Yıllarca devletime vergi ödedim, sağlığım bozulduğunda da devletim bana sahip çıkıyor. Avrupa’nın çok ilerisindeyiz. Sadece sağlık alanında da değil, ulaşım alanında da önemli hizmetler yapıldı. AK Parti yaptı diye bu yapılanları söylemeyecek miyim? Kim hizmet ederse bunu söylerim. Eskiden 8 saatte gittiğim İzmir’e şimdi 3.5 saatte gidiyorum. Bu yolları kimse yadsıyamaz. 20 yıldır gelinen nokta ortada. Ülkemizin boynu uluslararası alanda da artık eğilmiyor. Yunanistan başını kaldırmaya kalktı, Milli Savunma Bakanımız F 16 ile onlara güzel cevap verdi.”

“EŞCİNSELLİK BENİM İÇİN SAPKINLIKTIR”

Erbil, Kalçık’ın “Bazı sanatçılarımız son günlerde LGBT’yi destekleyen açıklamalarda bulunuyor…” sözleri üzerine LGBT’yi hedef alarak şu ifadeleri kullandı:

“Eşcinsellik benim için sapkınlıktır. Benim de 16 yaşında oğlum var. Böyle sapkınlardan gençlerimizi korumalıyız. Eşcinsellerin yaşamlarına saygı duyuyorum ama bunun bayraktarlığı yapılmamalı. Sanki güzel bir şeymiş gibi göstermek yanlış. Bizim adetlerimizde böyle bir şey yok. Sanatçılarımız daha özenli olmalı.

“ERŞAN KUNERİ’YE DEVLETİMİZ MÜDAHALE ETMELİYDİ”

Erbil, Cem Yılmaz’ın Erşan Kuneri dizisini de hedef aldığı açıklamasında şöyle konuştu:

“Cem Yılmaz’ı çok beğeniyorum. Ama artık o da kendini tekrarlamaya başladı. Bir de son işi ‘Erşan Kuneri’ beni hayal kırıklığına uğrattı. Küfre dayalı komedi yapmış. Halk tarafından bu film kırmızı kart görmeli. Devletimiz de bence müdahale etmeliydi. Bu kadar olmaz… Ben erkek halimle bu küfürlerden utandım. 18 yaş ibaresi konmuş ama yine de bu kadar küfre dayalı yapılmamalı. Mizah zekaya dayalı yapılmalı, küfre dayalı olursa sonuç bu oluyor işte… Cem Yılmaz bana bu işi için teklifte bulunsaydı, kabul etmezdim. Böyle bir projede yer almak istemezdim.”