Zaman'ın Kürt düşmanlığı devam ediyor

Her suçlu Kürt, her Kürt PKK'li...

Zaman'ın Kürt düşmanlığı devam ediyor

ADANA - Zaman gazetesi, bu kez Adana'da yüksek faizle borç para verip zamanında ödeyemeyenlerin gayrimenkullerine el koyduğu belirtilen 'tefeci' Cumali Tataş için bir senaryo yazdı. Milliyet gazetesinin tersine Zaman; Cumali'nin Adana'daki sokak eylemlerini yönlendirdiğini iddia etti. Cuamali'nin PKK'li olduğuna dair tek ipucu ise Kürtlerin yoğun yaşadığı Dağlıoğlu mahallesinde oturması…

Geçen perşembe günü Adana’nın Dağlıoğlu ve Gülbahçesi mahallelerinde 10 adrese baskın düzenleyen polis, çete lideri olduğu kaydedilen Cumali Tataş'ı bir kulüpte kumar oynarken yakalamıştı.

Cumali, 100'den fazlı kişiye alamadığı borç para yüzünden önce tehdit etmiş, sonra dövmüş. Evinde ise borç para verdiği yüzlerce kişinin adının yazılı olduğu ajanda ele geçirilmişti. Ajanda da borç para verilen kişinin, adının karşısına borcu ve ne kadar faiz ödeyeceğinin yazılı olduğu belirtildi. Yani Cumali, Zaman gazetesine göre işini iyi yapan “tefeci”. Buraya kadar her şey normal...

Milliyet gazetesi ise 'Tefeci çetesinin başı ajandasıyla yakalandı' başlığıyla haberi '3.sayfa' haberi olarak görmüş. Fakat Zaman “PKK'nın sokak eylemcisi, tefecilerin elebaşısı çıktı” şeklinde haberi vermişti. Çünkü Zaman’a göre “Türkiye’deki her kriminal suçlu Kürt, her Kürt de zaten PKK’liydi”…

Cumali Tataş’ın “Organize suç örgütü kurmak”, “Tefecilik” ve “Tehdit” suçlamasıyla adliyeye sevk edildiğini yazan Zaman tüm bu suçlara bir de yeni bir iddia daha ekliyor. Cumali’nin kardeşi Abdurrahman ile bir gösteride sokak eylemini yönlendirdiği ve 'devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak, adam öldürmeye teşebbüste yargılandığı yazan Zaman’ın elinde ise hiçbir bilgi ve belge yok. Sormazlar mı adama, bu zamanlarda yumurta atanlar yıllarca hapis ile tehdit edilirken, hem ülkeyi bölmekten, hem adam öldürmeye teşebbüs etmiş olan Cumali dışarıda ne arıyor!

Zaten yargılanıp bırakılmışsa demek ki suçsuzdur. Ama bu konuda da bilgi yok haberde. Ayrıca bu gösteri ne zaman oldu? Cumali ve kardeşi yakalanmışsa, niye serbest bırakıldılar da sonra Cumali 'tefeci' olup Adana halkının başına 'bela' oldu? Hem bir sokak gösterisinde 'adam öldürmeye teşübbüs' ve 'ülkeyi bölmek' nasıl oluyor?

Zaman gazetesi ya her kriminal olayı Kürtler ve PKK’ye mal etmek için böyle bir başlık attı, ya da Haber Merkezi’nin hangi konulara duyarlı olduğunu çok iyi bilen gazetenin Adana muhabiri haberinin birinci sayfada görülmesi için oturup senaryo yazdı. Ancak sonuçta Dağlıoğlu ve Gülbahçesi mahallerinden çok Kürdün yaşadığını bilen muhabir ve “her taşın altında PKK’li arayan” Zaman “faka bastı”.

Aynı haberi veren Milliyet gazetesinin haberinde ise Cumali'nin PKK ile ilişkisi olduğu, 'devleti bölmek' istediğine dair bir bilgi yok. Sonuç itibariyle ortada bir Cumali var. Zaman'a göre PKK'li, Milliyet'e göre 'tefeci...'

Şimdi birileri de kalkıp Manisa'da tutuklanan 'tacizci imamı' ya da bir ay önce Zaman gazetesinin görüştüğü uyuşturucu baronu Abdullah Baybaşin'i Fethullah Gülen sempatizanı diye yazsa ayıp olmaz mı?

ANF

YORUM EKLE
YORUMLAR
Taner Tataş
Taner Tataş - 3 yıl Önce

birkere siz birşey bilmiyonuzz milletin yalan dolan yazılar yazıyorsunuz...
birkere cumali tataş en sevmedigi pkk sizin hemen pkk eylemin başı diye ortaya yalan dolan laflar atıyorsunuz ben cumali tataş oglu taner tataş..