Yüksekova Haber'e mermi bırakıldı

Yazı İşleri Müdürü Dara, birilerinin yaptıkları haberlerden rahatsız olmuş olabileceğini söyledi…

Yüksekova Haber'e mermi bırakıldı

Yüksekova Haber sitesinin girişine iki adet av tüfeği mermisi bırakıldı.

Mermileri kimin neden bıraktığı henüz belirlenemezken Yüksekova Haber Yazı İşleri Müdürü Zeki Dara, yaptıkları haberlerden rahatsız olan birilerinin bırakmış olabileceğini söyledi.

bianet’e konuşan Dara, Yüksekova'da üç kişinin ölmesiyle sonuçlanan olaylar sırasında da Yüksekova Haber bürosunun polisin attığı gaz bombalarının hedefi olduğunu hatırlattı ve sözlerine şöyle devam etti:

“Bu sabah her zamanki gibi işe giderken büronun kapısında iki tane av tüfeği fişeği gördük. Kim neden bıraktı bilemiyoruz. Ama son dönemlerde bizim yaptığımız haberler bazılarını rahatsız etmiş olabilir.

“Son dönemde İl Özel İdaresi ile ilgili yaptığımız bir iki haber vardı. Bunlar gündeme yansıtılmadı. Hakkari kar altındayken Özel İdare'ye alınan karla mücadele aracı garajda bekletilirken İran sınırında iki kişi çığ altında kalarak ölmüşlerdi. Belki o haberlerden kaynaklı bir tehdit olabilir.

“Çözüm sürecinin başladığı günden bu yana Yüksekova Haber'in haber politikası süreci olumlayıcıydı. Yüksekova'da yaşanan gerilimden sonra biz de sıkıntı yaşamaya başladık. Öncesinde rahatlıkla haber yaparken yaşanan olayların ardından sanki sorumlu Yüksekova Haber gibi bir izlenim yaratıldı.

“Çalışma tempomuzdan herhangi bir taviz vermedik. Çalışan arkadaşlarımız haliyle Hrant Dink, Musa Anter gibi öldürülen pek çok gazeteciyi hatırlayarak endişelendiler. Ancak hepimiz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Konu hakkında ilgili makamlara bilgi verdik ve suç duyurusunda bulunduk.”

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2013, 20:18
YORUM EKLE