Yeni ses kaydında Fatih Altaylı anketleri değiştiriyor

Skandalların arkası kesilmiyor…

Yeni ses kaydında Fatih Altaylı anketleri değiştiriyor

Dün twitter hesapları kapatılan Haramzadeler yeni bir twitter hesabı ve yeni bir ses kaydıyla geri döndüler. Bu kez iddialara göre Fatih Altaylı Habertürk'te anketleri değiştiriyor.

Bu kez Mehmet Fatih Saraç ve Fatih Altaylı arasında ve yine Mehmet Fatih Saraç ile Bilal Erdoğan arasında gerçekleşen telefon konuşmaları sızdırıldı.

ANKET MANİPÜLASYONU İDDİASI

Sözcü’nün haberine göre, yeni ortaya çıkan ses kayıtlarında Konsensus Araştırma ve Danışmanlık Şirketi’nin Habertürk için yaptığı “Türkiye Gündemi Mart 2013-İmralı ile Görüşmeler” başlıklı kamuoyu araştırmasında AKP lehine manipülasyon yapıldığını öne süren ifadeler açığa çıkıyor.

Mehmet Fatih Saraç’ın Başbakan Erdoğan’ın Kısıklı’daki evinin çıkışında Fatih Altaylı tarafından arandığı kayıtta Altaylı’nın Saraç’a MHP’den ve ‘Kararsızlar’dan BDP ve AKP’ye oy aktarımı konusunda fikir alması ve bunun Erdoğan’a iletilmesi talebi dikkat çekiyor.

BİLAL ERDOĞAN’A ANINDA AKTARILIYOR

Saat 14.40′ta Altaylı tarafından aranan Saraç bu konuşmanın hemen ardından saat 15.24′de Bilal Erdoğan’ı arayarak konuyla ilgili bilgi veriyor.

Saraç’ın Bilal Erdoğan’a ‘BDP’den Ak Partiye kayma var, CHP’den MHP’ye kayma var. Bunu yaparsak adamlar ayaklarını yavaşa alırlar’ diye konuyu özetlemesinin ardından konuşmayla ilgili Saraç, Altaylı’ya da bilgi veriyor.

İŞTE O ANKET:

 

İŞTE O VİDEO KAYDI:


Videoyu yayınlayan Haramzadeler hesabından ayrıca şu duyuru yapıldı:

“Yarın bir başka anket manipülasyonunu yayınlayacağız. Cumhurbaşkanı ile ilgili ankete Tayyip Erdoğan'ın müdahalesini göreceksiniz.”

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2014, 16:37

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER