Yeni Şafak, 'Geziciler'in korkunç planını' deşifre etti!

Yeni Şafak'a göre, 'Geziciler' Twitter'da İstanbul'un suyunu bitirmek için örgütlenmiş...

 Yeni Şafak, 'Geziciler'in korkunç planını' deşifre etti!

Hükümete yakınlığı ile bilinen Yeni Şafak gazetesi, Gezi eylemlerine katılanların İstanbul’un suyunu bitirmek için bir ay boyunca musluklarını açık bırakmayı, böylece Erdoğan'ı zor duruma düşürmeyi planladıklarını iddia etti.

Yeni Şafak gazetesinin internet yayınındaki habere göre, Gezi olaylarıyla hükümeti devirmeye çalışan "sağcı, solcu, ulusalcı, kürtçü vb." grup, Twitter'da İstanbul'un suyunu bitirmek için örgütlendi.

Haberin yayına girmesinden kısa süre sonra twitter'da  '#MuslukaçİstanbulunSuyunuBitir' etiketi açıldı.

Tepkiler üzerine haber yayından kaldırıldı.

yenisafak.com.tr  sitesinde yayınlanan haber şöyle:

Gezicilerin korkunç İstanbul planı!

"Gezi olaylarıyla birlikte hükümeti devirebilmek için hemen her yolu deneyen "sağcı, solcu, ulusalcı, kürtçü vb." gibi görüşlerin ortaya çıkardığı fikir koalisyonu Geziciler'in hükümete karşı yeni bir eylem planı için çalıştığı ortaya çıktı. Twitter'da bazı kullanıcılar ilginç bir örgütlenmeye gitti: İstanbul'un suyunu bitirelim...

Sosyal medya üzerinden yapılan kampanyalardan biri de İstanbul'un suyu üzerine. Aylardır bilimadamları İstanbul'a yeterli düzeyde yağmurun düşmediğini bu yüzden su sıkıntısı çekilebileceğini söylemişti. Bazı uzmanlar da "İstanbul'un 2 aylık suyu kaldı" uyarıları yapmıştı.

"İstanbul'un suyunu bitirelim"

Bu uyarılardan yola çıkan bazı Geziciler, Twitter'da örgütlenerek İstanbul'un suyunu bitirmeye, böylece hem belediyeyi hem de Köşk seçimleri öncesi Başbakan Erdoğan'ı zor duruma düşürmeye çalışacak. Buna göre eyleme katılanlar tarafından musluklar açık bırakılacak, İstanbul'un suyu 1 ayda bitirilecek, hükümet ve belediye zor durumda kalacak."

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2014, 11:49

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
Samet
Samet - 6 yıl Önce

haber yaparken hiç mi düşünmüyonuz :d

onur
onur - 6 yıl Önce

1000 kişiyi sadece ben örgütledim sağlıklı yaşam adı altında günde 3 litre su içiyoruz asıl niyetimiz hükümeti devirmek

SIRADAKİ HABER