Van'da iki kişinin helikopterden atılmasını haberleştiren gazeteciler tutuklandı

Gözaltına alınan Yeni Yaşam gazetesi dağıtımcısı Fehim Çetiner ve eski gazete dağıtımcısı Şükran Erdem ise, yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol tedbiri ile serbest bırakıldı

Van'da iki kişinin helikopterden atılmasını haberleştiren gazeteciler tutuklandı

İki yurttaşın helikopterden atılmasını haberleştiren Mezopotamya Ajansı muhabirleri Adnan Bilen ve Cemil Uğur ile Jinnews muhabiri Şehriban Abi ve Gazeteci Nazan Sala hakkında tutuklama kararı verildi.

Savcılık sorgularının ardından "devlet aleyhine toplumsal olayları haber yaptıkları” gerekçesiyle “örgüt üyeliği” suçlaması ile mahkemeye sevk edilen Mezopotamya Ajansı (MA) muhabirleri Adnan Bilen, Cemil Uğur, Jinnews muhabiri Şehriban Abi ve Gazeteci Nazan Sala hakkında tutuklama kararı verildi.

Yeni Yaşam gazetesi dağıtımcısı Fehim Çetiner ve eski gazete dağıtımcısı Şükran Erdem ise, yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol tedbiri ile serbest bırakıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanli
Vanli - 7 ay Önce

Akp ve yandas yalakalarinin fasitlerin iskencelerini hirsizliklarini zalimliklerini hukuksuzluklarini tecavuzlerini ortaya cikartan haber yapan .ne b..k. Olduklarini ortaya cikartan gercek yuzleri milletin onune seren boyle cesur demokrat insanlari boyle yargi sopasini kullanarak orgut uyesi damgasini vurarak susturp iceri aliyorlar bunu gormeyecek kadar ne koruz nede akilsiziz. Akp mhp fasitligine zalimligiin gostergesidir bu

SIRADAKİ HABER