Ülkücüler 'kameradan tahrik olup' gazetecilere saldırdı

Aydın'da MHP tarafından düzenlenen etkinliği takip eden İHA ve Haber Türk muhabiri darp edildi...

Ülkücüler 'kameradan tahrik olup' gazetecilere saldırdı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen etkinliği takip eden İHA kameramanı Mehmet Barlas, yaşanan gerginliği görüntülediği sırada bir grup partili genç tarafından darp edildi. Öfkeli grup, Habertürk Aydın Muhabiri Durmuş Ali Kılınç’a da saldırdı.

Duruma müdahale eden Ülkü Ocakları Aydın Şube Başkanı Burak Pehlivan, olay yerine gelerek grubu dağıttı.

"KAMERAYI ÖYLE TAŞIMA, TAHRİK OLUYORUM"

Gazetecilerden önce özür dileyen Burak Pehlivan, ardından Mehmet Barlas’a, “Kamerayı öyle taşıma tahrik oluyorum” dedi. Mehmet Barlas’ın, “Nasıl taşıyacağım başka” demesi üzerine Ülkü Ocağı Başkanı Burak Pehlivan’ın yanında bulunan yaklaşık 6 kişi, gazetecilere tekme ve yumrukla saldırdı. Polislerin müdahalesiyle sona eren olayda gazeteciler Mehmet Barlas ve Durmuş Ali Kılınç yaralandı. Mehmet Barlas’ın kamerası da zarar gördü. Gazeteciler ve çelengi getiren Ahmet Emin Kapankaya, Efeler Polis Merkezi Amirliği’ne giderek şikayetçi oldu.

"OLAYI ŞİDDETLE KINIYORUZ"

Efeler Polis Merkezi Amirliği’ne gelen Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Suat Deniz, olayı kınadıklarını belirterek, “Bugün Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen etkinlikte maalesef sadece görevlerini yapan İHA Muhabiri Mehmet Barlas ile Habertürk Muhabiri Durmuş Kılınç üzücü bir saldırıya uğramış ve darp edilmişlerdir. Olayı şiddetle kınıyor, arkadaşlara geçmiş olsun diliyoruz” dedi.

MEHMET BARLAS OLAYDAN SONRA HASTANEYE KALDIRILDI

Yaşanan olayın ardından Karakola giderek ifade veren İHA Muhabiri Mehmet Barlas, karakoldaki ifade işlemlerinin ardından durumu ağırlaşınca kendisine destek için karakola gelen meslektaşlarının yardımı ile hastaneye kaldırıldı. Karın bölgesinde ve vücudunun değişik yerlerinde ağrıları artan Barlas’ın, tetkikleri Aydın  Atatürk Devlet Hastanesi’nde  devam ediyor. (Medyatava)

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2013, 16:46
YORUM EKLE