Takvim'e göre Hong Kong’u da Watson ayaklandırmış!

Watson, Gezi eylemlerinde yaptığı yayınlarla Erdoğan'ın hedefi haline gelmişti

Takvim'e göre Hong Kong’u da Watson ayaklandırmış!

Hükümete yakınlığıyla bilinen Takvim gazetesi, Gezi eylemlerindeki polis şiddetini dünyaya duyurduktan sonra AKP’nin hedef gösterdiği eski CNN muhabiri Ivan Watson’ın ‘Hong Kong’u da karıştırdığını‘ öne sürdü.

Watson geçen yıl Gezi Parkı protestolarında Taksim Meydanı’ndan sık sık canlı yayın yapmış; Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından ‘CNN’in dalkavuğu‘ ve ‘dış mihrak‘ ilan edilmişti.

Watson, Gezi eylemlerinin birinci yıldönümünde de canlı yayında tutuklanmıştı. Amerikan kanalının 12 yıllık İstanbul muhabiri, bu gelişmelerin ardından Hong Kong’a atandı.

Takvim bugünkü birinci sayfasında, Pekin’e bağlı Hong Kong’daki gösterilere dair haberi ‘Hong Kong’u da Ivan Watson karıştırdı‘ başlığıyla verdi.

Gazete, ”Gittiği her bölgede ‘tesadüfen’ ayaklanmaların yaşanmasıyla ünlenen Watson, canlı olarak göstericileri eleştirdi” ifadeleri kullandı.

Hong Kong’da devam eden ‘Merkezi İşgal Et’ eylemlerinde, göstericiler 2017’de düzenlenecek seçimlerin tam anlamıyla serbest olmasını talep ediyor. Pekin yönetimi, Hong Kong’un merkezi parlamentodaki özel temsilcisinin belirleneceği seçimde adayların bir komite tarafından seçilmesine karar vermişti. Eylemcilerse, bu komitenin bağımsız olmayacağı görüşünde. 

ERDOĞAN: CNN DALKAVUĞU

Erdoğan, Başbakan olduğu dönemde Gezi Parkı olaylarının yıldönümünde canlı yayında gözaltına alınan CNN International muhabiri Ivan Watson’ı “CNN’in dalvakuğu” olarak nitelendirmişti.

Erdoğan, 12 yıl CNN İstanbul muhabiri olarak çalışan Watson için şu ifadeleri kullanmıştı: “O CNN International'in dalkavuğu orada bir şeyler yapmaya çalışıyor. Geçen yıl 8 saat aralıksız yayın yaptı. Şimdi de suçüstü yakalandı. Bunlar görevli, bunlar ajan görevi icra ediyor. Polisin savunma hakkı yok, böyle bir şey olabilir mi? Sen bunu git de ABD’de, Avrupa’da yap bakalım.”

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2014, 11:23

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER