Takvim'in 'canlı bomba' manşeti de 'fotoşop' çıktı

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Takvim, genç bir kadının üzerine fotoşopla canlı bomba yeleği girdiren gerillaları 'resmetmişti'

Takvim'in 'canlı bomba' manşeti de 'fotoşop' çıktı

Takvim gazetesinin "KANdırmaca" diyerek manşete çektiği "İşte kalleş PKK" başlıklı haberinde kullandığı fotoğrafın montaj olduğu, fotoğrafta "bombacı" olarak gösterilen genç kadının da sivil bir yurttaş olduğu ortaya çıktı.

Takvim gazetesi dünkü manşetine genç bir kızın fotoğrafını taşıyarak kendisinin silah zoruyla canlı bomba yapıldığını iddia etmişti.

Söz konusu ‘haberde‘, “PKK ağabeyini rehin aldı, ölüm tehdidi yağdırdı. Genç kızı uyuşturucu hap verip silah zoruyla canlı bomba yaptılar” ifadeleri kullanıldı.

Ancak haberde kullanılan fotoğrafın montaj olduğu ortaya çıktı. DİHA’ya ait fotoğraf, 18 Ağustos’ta Dersim-Pülümür karayolunda PKK’nın yol kesme eyleminde çekilmişti. Canlı bomba olarak gösterilen genç kadın da otobüsteki yolculardan biriydi.

İşte Takvim'in kullanarak yalan haber ortaya çıkardığı fotoğrafların orijinali ve gazetedeki 'kolaj' yapılmış hali:Fotoğraflar: @Wekhevixwaz

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2015, 09:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

internette pislik yapanlar kahvehanelerde bedava okutulan takvimin okurlari ordan belli oluyo. cocuk zekasina hitaben yazilmis gaste.

berat
berat - 3 yıl Önce

bu yalanlarınız sizi öldürecek bir gün unutmayın.

berat
berat - 3 yıl Önce

zurna adını düzelt ondan sonra konuşalım.tehtid etmedimde sen böyle yazınca tehdit ettim seni he ne diyon.yalanlar insanlığı kötüye götürür ne şekilde olursa olsun.

hayat
hayat - 3 yıl Önce

vay şerefsizler