Star'ın manşetindeki haberde imzası olan editör: 'Doğu Türkistan-Gezi bağlantısı bana ait değil'

Star'ın 'Gezi Tuzağı' manşetine, haberde imzası bulunan Saadet Oruç da sahip çıkmadı

Star'ın manşetindeki haberde imzası olan editör: 'Doğu Türkistan-Gezi bağlantısı bana ait değil'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a ‘ilan-ı aşk etmesi’yle tanınan Ethem Sancak’ın sahibi olduğu Star gazetesinin ‘Uygurlar üzerinden yeni Gezi tuzağımanşetine, haberin altında imzası bulunan Saadet Oruç’tan yalanlama geldi: “Olaylarla Gezi arasında bir bağ göremedim.”

Çin’in Sincan Özerk Bölgesi’ndeki Müslümanların oruç tutmasına ve ibadet etmesine izin vermediği dair iddialar sonrası Türkiye’de düzenlenen saldırıların ‘Gezi tuzağı‘ olduğunu iddia edilen haberin spotunda şu ifadeler yer almıştı: “Ağaç bahanesiyle sokağa dökülen Geziciler dev projelerin durdurulmasını istemişti. Doğu Türkistan iddialarıyla vatandaşları tahrik eden provokatörlerin hedefinde ise Çin ile milyon dolarlık yatırımlar, Avrupa ve ABD’nin istemediği füze anlaşması, dev teknoloji transferleri.”

"DOĞU TÜRKİSTAN-GEZİ BAĞLANTISI BANA AİT DEĞİL"

Diken'deki habere göre; Star’ın sosyal medyada alay konusu olan bu manşeti nedeniyle eleştirilerin hedefindeki isim haline gelen dış haberler müdürü Saadet Oruç Twitter’dan yaptığı açıklamada manşetle arasına mesafe koydu.

‘Cumhurbaşkanı’nın Çin gezisini sabote edebilecek gelişmeler’ vurgulu bir haber yazdığını ve atılan başlığı sabah gördüğünü belirten Oruç, “Olaylarla Gezi arasında bir bağ göremediğim için bu yönde gelen hakaretleri edenlere geri iade ediyorum” ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2015, 10:52

YORUM EKLE
YORUMLAR
mert
mert - 5 yıl Önce

Lütfen arkadaslar, istirham ediyorum habere sürekli Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğana ‘ilan-ı aşk etmesiyle tanınan Ethem Sancak" diye baslamayin. Sevenlerin arasina girilmez. Cok ayip ediyorsunuz!

SIRADAKİ HABER