Sözcü'nün 'Atatürk' dediği heykel 'Lenin' çıktı!

Gazetenin ‘PKK’lılar yıktı’ dediği Atatürk heykeli, Ukraynalıların yıktığı Lenin heykeliymiş...

Sözcü'nün 'Atatürk' dediği heykel 'Lenin' çıktı!

Diyarbakır Lice'de Mahsum Korkmaz heykelinin yıkılmasının ardından Sözcü Gazetesi'nin 'Vatan Parçalanıyor' başlıklı haberinde "PKK'lilerce yıkılan bir Atatürk heykeli olarak" kullandığı fotoğrafın aslında Ukrayna'da bulunan bir Lenin heykeline ait olduğu ortaya çıktı.

KÜRTLER DEĞİL, UKRAYNALILAR YIKMIŞ

Sözcü bugün birinci sayfasından 'Devlete Baş Kaldırdılar, Atatürk heykellerini yıktılar' üst başlığıyla verdiği haberinde biri Hakkari'de yıkılan Atatürk büstü olmak üzere yakılıp yıkılmış iki heykel fotoğrafı kullandı.

Ne var ki medyaradar.com'un ortaya çıkardığına göre, ikinci heykel, Ukrayna'nın başkenti Kiev'deki Myronivka Şehir Kütüphanesi'nin önünde bulunuyordu ve eski Sovyetler Birliği ülkelerinde yıkılan birçok Lenin heykelinden biriydi.

Sözcü bu heykelin fotoğrafını kullanarak altına da "Çirkin Misileme. Hainler, terörist heykelinin yıkılmasına karşılık Atatürk büstlerine saldırdı. AKP işte bunlarla masaya oturuyor" yazmıştı. (Diken)

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2014, 11:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
vefa
vefa - 4 yıl Önce

https://www.youtube.com/watch?v=ny5uavbzi60&feature=youtu.be

2:30 - 3:30 arasına bak bakayım yavşak, o büst lenin büstüne, orası ukrayna'ya, bu tek kaşlı hayvanlar da ukraynalı'ya benziyor mu? lan haberi bile düzgün yapamıyorsunuz kürtlere domalmaya çalışacaksınız diye.