Sınır dışı edilen Hollandalı gazeteci Geerdink: Kalbimi Kürdistan'da bıraktım

Hollandalı gazeteci Frederike Geerdink, ülkesine dönüşünün ardından bir mesaj yayınladı

Sınır dışı edilen Hollandalı gazeteci Geerdink: Kalbimi Kürdistan'da bıraktım

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde askeri operasyonlara karşı canlı kalkan eylemi yapan grubu izlerken gözaltına alınıp üç gün sonra sınır dışı edilen Hollandalı gazeteci Frederike Geerdink, ülkesine dönüşünün ardından “Kalbimi Kürdistan’da bıraktım. Ne zaman emin değilim, ama geri döneceğim” dedi.

Cizre’de bir haftadır süren sokağa çıkma yasağı hakkındaki düşüncelerini paylaşan Geerdink, mesajında basın özgürlüğü vurgusu da yaptı.

Geerdink’in kendisine ait Facebook hesabında paylaştığı mesaj şöyle:

“Hevalno! Ben Hollanda’dayım şimdi. Amsterdam’daki havalimanında akrabalar ve arkadaşlarım vardı bu akşam. Ağladık ve şarap içtik.

Hollanda’da olmak istemiyorum, Kürdistan’da olmak istedim. Cizre’de büyük bir operasyon olduğunu duydum, şu anda. Ağlıyorum. Basın özgürlüğü bununla ilgili: Şimdi paylaşılmayan kimin hikayesi?

Kalbimi Kürdistan’da bıraktım. Ne zaman emin değilim, ama geri döneceğim. Her biji!”

(Diken)

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2015, 14:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
ridur azad
ridur azad - 3 yıl Önce

Sendeki demokrasi teyip erdogandeki faşizm nasıl olur ama özgür bir kurdistana geleceğine eminim. Allah adının klbina göre sana versin kardeş. Selamlar saygılar can dost.

kurdi
kurdi - 3 yıl Önce

şarap içeceğine dua et.sizin gibileri zaten basın adı altında buraları karıştırdınız.Allah size cehennemi tadacaktır.merak etmeyin.

Kadir
Kadir - 3 yıl Önce

Bir dahada donme, sen hollandanin somurgelerini ziyaret et,,