Sezen Aksu TV programı mı yapacak?

Habertürk’ten İzzet Çapa’nın iddiası böyle…

Sezen Aksu TV programı mı yapacak?

İşte yazısındaki ilgili bölüm:

 

Artık Sezen Aksu’yu her an ekranlarda, bir televizyon programında görebilirsiniz...

 

Bundan bir süre önce bizim Gargamel’in istihbaratına dayanarak Sezen’in bir sahne şovuna hazırlandığını yazmıştım. Şimdiki haber kaynağım Gargamel değil, benim yeni kulis farem Mickey...

 

Çünkü o yazıdan sonra Sezen’in kafası karışmış, “Bu evde aile arasında konuştuğumuz bir şeydi, Gargamel de kim oluyor?” diye şarlamış.

 

Gargamel bu işe biraz bozulacak ama neyse, biz gelelim koca kulaklı Mickey’nin anlattıklarına. Sezen müthiş bir televizyon programının hazırlığı içindeymiş. Adı henüz belli olmayan programda Aksu, Evliya Çelebi misali Anadolu’nun şehirlerini dolaşacak, gittiği kentin kültürünü, yemeklerini, müziklerini ve tarihini ekrana taşıyacak.

 

Bizim Mickey Fare’den bunları duyunca aklıma ünlü şef Mario Batali’nin ‘Spain... On the Road Again’ adlı belgesel/TV şovu geldi. Türkçe’sinin ‘İspanya... Yeniden yollara düştük’ gibi bir şey olduğunu söylemek için Mickey’ye ihtiyacım yok tabii.

 

Şef Batali, o programda İspanya’nın çeşitli bölgelerini gezip, oralardaki yemek kültürü ve bölgelerin tarihi hakkında bilgiler verirdi. Mario, başlangıçta New York Times yemek eleştirmeni Mark Bittman ve İspanyol aktris Claudia Bassols’la başlamıştı bu yarı belgesele.

 

Son anda yapımcılar bir de ‘Hollywood yıldızı faktörü’ kullanmak istediler ve Oscar’lı oyuncu Gwyneth Paltrow’u bu üçlünün arasına kattılar. İyiki de yaptılar, çünkü reytingleri patlattılar...

 

Mickey’nin söylediğine göre Sezen de çok ünlü bir mutfak şefi ve bir modacıyla çıkacakmış yola... Bana sorarsanız bu işte Sezen’in yanına Cemil İpekçi çok yakışır, yapımcılara duyurulur...

 

13 bölüm düşünülen programın Doğuş Grubu kanallarından birinde yayınlanması bekleniyor. Haydi son olarak bu programın fikir babası ve mimarını da yazalım da eksiğimiz kalmasın. Mithatcan’ ın yakın arkadaşı Niso, Sezen ablasını ikna etmek için şu günlerde elinden geleni ardına koymuyormuş. Şimdi sevgili Sezen “Kim bu Gargamel, nereden çıktı bu Mickey Fare?” diye kızabilir. Ama benim ve onun milyonlarca hayranının tek isteği Sezen Aksu’yu ekranlarda, yanımızda, içimizde görmek... Zamanı gelmedi mi artık!

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2012, 12:54
YORUM EKLE