Sansürcü Digitürk'e büyük tepki var

Digitürk'ün sansürle imtihanı...

Sansürcü Digitürk'e büyük tepki var

Atatürk Olimpiyat Stadı'ndan dün oynanan Beşiktaş-Trabzonspor maçında taraftarların protestoları sırasında yayının sesini kestiği gerekçesiyle Lig TV'ye büyük tepki yağıyor. Özellikle sosyal medyada tepkilerini dile getiren ve çağrı merkezini arayan taraftarlar TMSF bünyesinde faaliyet gösteren yayıncı kuruluşu eleştiri yağmuruna tuttu. Yine sosyal medyada LİG TV aboneliğini iptal yönünde kampanyalar yapılmaya başlandı.

Yayın sırasında çeşitli kereler tribünlerden gelen seslerin tamamen kesildiğini ve sadece spikerin sesinin duyulduğunu ifade eden taraftarlar, bunun özellikle maç öncesi ve maç sonuna doğru yoğunlaşan protestolarda görüldüğünü belirttiler.

Tribünlerden maç başlamadan önce ve maç sırasında "Her yer Taksim her yer direniş", "Sık bakalım sık bakalım biber gazı sık bakalım" ve "Biber gazı oley, biber gazı" şeklinde sloganlar yükseldi.

Siyah beyazlı taraftarlar maçın son dakikalarında da "Her yer Taksim her yer direniş" ve "Bu daha başlangıç mücadeleye devam" sloganlarıyla tezahürat yaptı.

BAKAN KILIÇ KABUL ETMEDİ

Beşiktaşlı taraftarların gösterdiği büyük tepkinin ardından Twitter'da kısa bir açıklama yapan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, iddiaları yalanladı. Kılıç, "Lig TV'nin Hükümet arzusuyla tribünlerin sesini kestiği iddiası yalan. Ne böyle bir istek oldu, ne de yayında ses kesildi!" dedi.

Digitürk’ün hükümetin yaptığı açıklamalar ve verdiği gözdağından etkilenmiş ve kendine vazife çıkarmış olabileceği iddia ediliyor.

İzleyicilerin şikayetlerini aktarmak ve olayla ilgili yorum almak için Hürriyet’in telefonla aradığı Digitürk yetkilileri ise herhangi bir yanıt vermedi. (Hürriyet)

TEPKİLERE DAYANAMAYAN DİGİTURK'TEN 'SES KISMA' AÇIKLAMASI

Digiturk'ün twitter hesabından konuyla ilgili olarak şu açıklama yapıldı ve sansür iddiası üstü örrtülü kabul edildi ve savunuldu:

"Yayın ilkelerimiz çerçevesinde, müsabaka yayınlarında tarafsızlık ilkesine uygunluk dahilinde, küfür, hakaret ve spor dışındaki söylemlerin yer aldığı tezahüratlara yer verilmemektedir."

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2013, 19:11
YORUM EKLE