Sabah yazarı: ODTÜ'yü kapatalım

Hüseyin Kocabıyık, 'Türk ünivrsite sistemi kazançlı çıkar' iddiasında bulundu; bir de Gökçek'e çağrı yaptı...

Sabah yazarı: ODTÜ'yü kapatalım

Sabah gazetesi Ankara Eki yazarı Hüseyin Kocabıyık, ODTÜ'de yaşanan ve günlerdir süren ağaç kesme protestolarına çözüm olarak "ODTÜ'yü kapatalım" önerisinde bulundu.

Yazısında, "Şu ODTÜ denen üniversite olmamış olsa Ankara ne kaybeder?" diye soran Kocabıyık, "Cevabı belli: Hiçbir şey kaybetmez! Kuruluş amacında başarılı olamamış bu şöhreti kazıp kurumu kapatsak inanın Türk üniversite sistemi kazançlı çıkar," dedi.

ODTÜ'deki ağaçların katledilerek yol yapılmasını protesto eden öğrencilere ise "eşkıya" diyen Sabah yazarı, "ODTÜ'lü eşkıyanın yol eylemleri sürüyor" nitelendirmesinde bulundu.

Sabah yazarı, Melih Gökçek'e de çağrıda bulunarak, "Yerinde olsam bu konuyu tartışmaya açarım," diye de öneride bulunudu.

İşte Sabah Ankara bölge ekinde yer alan o yazı:

"Bir kişinin veya bir kurumun ne kadar değerli olduğunu anlamanın basit bir yolu var: "O olmazsa ne olur?" sorusunu sormak.

Bu sorudan "o olmazsa olmaz!" şeklinde bir sonuç çıkarsa o kişinin, o kurumun nazını çekmek mantıklı bir davranıştır.

Ya "olsa da olur, olmasa da" diyeceğiniz türden bir nesneyse ne yapmak iktiza eder? Bunun da basit bir cevabı var: Ya önemsemeyeceksiniz ya da ondan kurtulacaksınız!

***

ODTÜ'lü eşkıyanın yol eylemleri sürüyor. Tüm anlaşmalar yapılmış... Hukuki herhangi bir engel yok... Rektörlük onay vermiş... Ama eşkıya eylemde. 12 Mart eylemcilerini barındıran...

Bize Göktürk-2 uydusu onurunu yaşatmayan... Başörtülü kızları taciz eden ODTÜ'lüler bunlar.

Bilimsel Atıf Endeksi'nde ilk yüze dahi girememiş... "Türk buluşu" diyeceğimiz tek buluş gerçekleştirememiş bu kötü şöhretli üniversite Ankara'nın sorunu haline gelmiş durumdadır.

***

Başa dönelim ve soralım:

Şu ODTÜ denen üniversite olmamış olsa Ankara ne kaybeder? Üniversite sistemimiz ne kaybeder?

Türkiye'nin bilimsel varlığı ne kaybeder?

Cevabı belli: Hiçbir şey kaybetmez! Kuruluş amacında başarılı olamamış bu şöhreti kazıp kurumu kapatsak inanın Türk üniversite sistemi kazançlı çıkar. ODTÜ'nün kuruluş amacı neydi?

Ben Melih Gökçek'in yerinde olsam bu konuyu tartışmaya açarım."

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2013, 14:13
YORUM EKLE