Roboskili ailelerden Danimarka Hükümeti'ne mektup

Aileler, Kürt kanalları için kapatma kararı veren Danimarka'ya, 'Katliamı en erken ve tüm çıplaklığıyla Roj TV verdi' dedi...

Roboskili ailelerden Danimarka Hükümeti'ne mektup

Yurt dışında yayın yapan Kürt kanalları Roj TV, Nuçe TV ve MMC’nin kapatılmasına karşı televizyonlara anlamlı bir destek Roboskili ailelerden geldi. İmza kampanyası başlatan Roboskili aileler, “Danimarka Hükümeti’ne" başlığıyla yazdıkları mektupta, Roboski Katliamı’ndan 12 saat sonra bile Türkiye’deki merkez medyanın katliamı görmediğine dikkat çekti.

Roboskili ailelerin imzaladıkları mektup şöyle:

“04.07.2013 Roj TV, Nuçe TV ve MMC televizyonlarına ilişkin verdiğiniz lisans iptal kararının ve para cezasının insanların haber alma özgürlüğünün kısıtlandığı ve özgür basını susturmaya yönelik bir karar olduğu açıkça ortadadır. 28 Aralık 2011 tarihinde Roboski’de 34 insan katledildi. Bu katliamı Türkiye’de bulunan merkez medya 12 saatlik bir zaman diliminde görmemiştir. Bu katliamı tüm çıplaklığıyla en erken veren Roj Tv’dir. Kürt basınına yönelik bu kararınızı biz Roboskili aileler olarak kabul etmediğimizi ve bu yanlış karardan derhal vazgeçilmesini aşağıda ismi ve imzası bulunanlar talep ediyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2013, 10:51

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER