Reklam aşkına: Habertürk, 'maden suyunun zararı'nı haber yapan 3 gazeteciyi kovdu!

Gazetenin genel yayın yönetmeni, haberin altında imzası olan gazetecilere 'Bu gazetenin parası nereden geliyor bilmiyor musun? Topla eşyanı' dedi

Reklam aşkına: Habertürk, 'maden suyunun zararı'nı haber yapan 3 gazeteciyi kovdu!

Habertürk gazetesinde yer alan "Fazla maden suyu içmek yüksek tansiyona zararlı" haberi nedeniyle 3 gazeteci ne olduğunu anlamadan işinden kovuldu.

Gazeteciler.com'un edindiği bilgiye göre, olay şöyle gelişti:

Adana'dan bir profesörün maden suyuyla ilgili söyledikleri, "Fazla maden suyu içmek yüksek tansiyona zararlı" başlığıyla Habertük'ün aile sayfasında bir kutuda yer aldı. 

Habertürk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Selçuk Tepeli, yazı işlerine gelerek "Bu haberi kim koydu?" diye bağırınca sayfa editörü Hüseyin Gündoğdu "sayfayı ben yaptım" dedi.

"BU GAZETENİN PARASI NEREDEN GELİYOR, BİLİYOR MUSUN?"

Selçuk Tepeli bunun üzerine; "Nasıl böyle haber yaparsın, bu gazetenin parası nereden geliyor bilmiyor musun? Maden suyu satanlara ve şişeyi ve maden suyunu kim satıyor? Topla eşyanı. Bana güvenliği çağırtma" şeklinde sert ifadelerde bulundu.

3 GAZETECİ KOVULDU!

Deneyimli gazeteci Hüseyin Gündoğdu ile birlikte Adana'da haberi servis eden Neşet Karadağ ve haberi yazan muhabir de kovuldu.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2015, 16:52
YORUM EKLE