Nokta dergisi yazıişleri müdürü serbest

"Cumhurbaşkanı'na hakaret" ve "Terör örgütü propagandası yapmak" suçlamasıyla tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi

Nokta dergisi yazıişleri müdürü serbest

Son sayısı toplatılan Nokta Dergisi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Murat Çapan polis tarafından gözaltına alındı.

Çapan, savcılık sorgusunun ardından, "Cumhurbaşkanı'na hakaret" ve "Terör örgütü propagandası yapmak" suçlamasıyla, tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Nokta Dergisi’nin Kağıthane Gürsel Mahallesi Karataş Sokak’ta bulunan merkezine saat 15.00 sıralarında geldi.

Ekipler, daha sonra Nokta Dergisi’nin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Murat Çapan’ı savcılık talimatıyla gözaltına aldı. Çapan Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na götürdü.

Çalışma arkadaşları Çapan’ı çıkışta alkışlarla uğurladı. Çapan’ın ‘Terör Örgütü Propagandası Yapmak” ve “Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçlamasıyla gözaltına alındığı öğrenildi.

Gözaltına alınan Çapan sağlık kontrolünden geçirildi. Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilen Çapan, sağlık kontrolünün ardından Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne götürüldü. Çapan, hastane çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlamadı. 

Çapan serbest bırakıldı.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2015, 19:08

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER